Ciąg dalszy mojej serii recenzji All-New X-Men. Czy mutanci w trzecim tomie zatytułowanym Zagubieni dalej trzymają bardzo wysoki poziom? O tym w poniższym tekście.

SERIA ALL-NEW X-MEN:

1. ALL-NEW X-MEN TOM 1: WCZORAJSI X-MEN
2. ALL-NEW X-MEN TOM 2: TU ZOSTAJEMY
3. ALL-NEW X-MEN TOM 3: ZAGUBIENI

4. BITWA ATOMU

5.  ALL-NEW X-MEN TOM 4: TAK INNI

6. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY

7. ALL-NEW X-MEN TOM 5: JEDEN Z GŁOWY
8. ALL-NEW X-MEN TOM 6: PRZYGODA W ŚWIECIE ULTIMATE
9. ALL-NEW X-MEN TOM 7: UTOPIANIE

Tom 2 zakończył się cliffhangerem, ponieważ jeden z oryginalnych X-Men zdecydował się dołączyć do współczesnego Cyclopsa. Dużego zaskoczenia nie było, ponieważ spodziewałem się, że będzie do Warren/Angel. Warren przeraził się poznając swoją dorosłą wersję i nie dziwne, że postanowił kompletnie zmienić swoje życie. Jednak to nie wątek Warrena przewodzi w tym albumie. Do głosu dochodzi Mystique i tworzona przez nią drużyna złych mutantów. Mystique zwerbowała potężnych sprzymierzeńców, a za pomocą iluzji sprawia, że wyrządzane przez nią szkody przypisywane są X-Men. Uczniowie i nauczyciele szkoły imienia Jean Grey stają się celem dla SHIELD i Avengers.

Spotkanie mutantów z Uncanny Avengers zostało świetnie napisane. Młodzi mutanci nie mogą pojąć jakim cudem im podobni stali się Avengersami. Mało tego, grupą dowodzi przecież Alex Summers (Havok), a jego decyzji słucha Kapitan Ameryka. Bracia Summers mają trochę czasu dla siebie, ale miłe chwile mieszają się z goryczą, gdy młody Cyclops po rozmowie z bratem tylko upewnia się, że jego starsza wersja jest tak zepsutym człowiekiem, jak mówią to wszyscy wokół.

Oczywiście coś musiało pójść nie tak i na pierwszy plan tego tomu wychodzi Jean Grey. Jean najpierw używa swoich mocy przy spotkani z Avengers, a później kompletnie traci kontrolę w wielkiej konfrontacji z nowoutworzonym Bractwem Złych Mutantów. Bendis świetnie rozegrał momenty utraty kontroli dokładając do nich masę emocji. Jean wie, że robi źle, zdaje sobie sprawę, że zbyt łatwo może przekroczyć granicę, a jednak daje się ponieść emocjom. Wszystko to sprawia, że dałem się wciągnąć i naprawdę zaczęło mi zależeć na losach postaci.

Album kończy się bardzo sympatycznym, pełnym humory zeszytem, gdzie Jean niechcący czyta myśli włochatego Hanka i odkrywa, że Beast od zawsze się w niej kochał i tym samym jest kolejnym nieszczęśliwie zakochanym w niestabilnej rudej mutantce. Zeszyt zawiera mnóstwo zabawnych scen, a na dodatek jeszcze bardziej komplikuje relacje pomiędzy bohaterami.

Trzy albumy, trzy bardzo wysokie oceny. All-New X-Men Tom 3: Zagubieni to więcej tego samego, czyli tej samej fantastycznej rozrywki. Trudno znaleźć tutaj słabsze punkty, ponieważ próżno szukać tutaj fabularnych zapychaczy, a każde wydarzenie dalej rozwija bohaterów. Polecam!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułMARVEL – ABSOLUTNIE WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ
Następny artykułAVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC – DRUGI ZWISTUN!!!
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.