Seria All-New X-Men od początku trzyma wysoki poziom. Nawet słabszy tom czwarty był lepszy niż wiele komiksów innych linii. Na polskim rynku wylądował właśnie szósty już tom przygód oryginalnej piątki X-Men w teraźniejszym świecie. Zapraszam na Przygodę w Świecie Ultimate.

SERIA ALL-NEW X-MEN:

1. ALL-NEW X-MEN TOM 1: WCZORAJSI X-MEN
2. ALL-NEW X-MEN TOM 2: TU ZOSTAJEMY
3. ALL-NEW X-MEN TOM 3: ZAGUBIENI

4. BITWA ATOMU

5.  ALL-NEW X-MEN TOM 4: TAK INNI

6. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY

7. ALL-NEW X-MEN TOM 5: JEDEN Z GŁOWY
8. ALL-NEW X-MEN TOM 6: PRZYGODA W ŚWIECIE ULTIMATE
9.  ALL-NEW X-MEN TOM 7: UTOPIANIE

Cyclops, Emma Frost i Kitty Pryde dołączyli do Beasta, Wolverine’a, Storm i Kurta, by wysłuchać ostatniej woli i testamentu Charlesa Xaviera. Tymczasem młodzi X-Men z przeszłości zabijając nudę postanowili użyć Cerebro i namierzyć jakiegoś nowego mutanta. Uwagę przykuwa nowa sygnatura, znacznie różniąca się od innych mutantów i to właśnie ona staje się celem misji X-Men. Nowym mutantem jest dziewczyna, która posiadła nieświadomą umiejętność przenoszenia się pomiędzy uniwersami. Gdy X-Men pojawili się na miejscu, dziewczyna przestraszyła się, co poskutkowało otwarciem portalu przez który wszyscy przenieśli się do świata Ultimate!

X-Men z przeszłości mieszkają w teraźniejszości, dwukrotnie zmierzyli się z X-Men z przyszłości… Bendis upodobał sobie podróże w czasie, których powoli mam już dosyć. Tym razem jednak wpadł na ciekawszy pomysł – przeniósł wszystkich do innego uniwersum. Jean Grey poznała tutejszego Spider-Mana, Milesa Moralesa, Warren/Angel i Laura/X-23 trafiają na syna Wolverine’a, Bobby/Iceman znalazł się w upalnym mieście, gdzie nie może korzystać ze swoich lodowych zdolności, a Beast trafia do Latverii trzymanej w garści przez Dooma i jego androidy.

Główna oś fabularna niczym specjalnym się nie wyróżnia. X-Men próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, dołączyć do przyjaciół i znaleźć sposób na powrót do swojego świata. W zupełności rekompensują to postaci. W świecie Ultimate pierwsi mutanci pojawili się w zupełnie inny sposób niż na znanej nam Ziemi 616. Jean spotykając Ultimate Jean uświadamia sobie, że jej życie mogło potoczyć się zupełnie inaczej, do tego pojawia się Miles, który jak każdy młody samiec zadurzył się w rudowłosej mutantce. Równie fajnie wypada syn Wolverine’a i spotkanie Beasta z Doomem.

Komiks kupicie w sklepie Egmontu

Akcji jest tutaj stosunkowo niewiele, ale gdy już dochodzi do finałowej potyczki, ta nasyca cały apetyt. Gigantyczna bitwa z zastępami wrogów i połączone siły X-Men i mieszkańców świata Ultimate. Dwie współpracujące ze sobą Jean, X-23 z młodym Wolverine’em, młody, nieprzestający gadać Iceman, ze starszym zgorzkniałym Icemanem – kapitalny team-up.

Alle-New X-Men Tom 6: Przygoda w Świecie Ultimate dorzuca kolejny, świetny rozdział do serii Bendisa. Świat równoległy w stosunku do dwóch poprzednich tomów jest wielkim powiewem świeżości i nawet jeśli opowiedziana historia zdaje się być wątkiem pobocznym dla młodych X-Men, to i tak warto zaopatrzyć się w swój egzemplarz.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułALL-NEW X-MEN TOM 5: JEDEN Z GŁOWY
Następny artykułBRIGGS LAND TOM 1: KOBIECA RĘKA |Brian Wood |Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię