Przypinka

Prowadzony przez Tom Kinga Batman z DC Odrodzenie pomimo wzlotów i upadków w ogólnym rozrachunku wypada całkiem fajnie. Jeśli chodzi o Flasza to jest różnie i póki co, nie może mnie do siebie przekonać. Jak, więc wypada crossowe obu serii w efektowym albumie zatytułowanym Przypinka?

Batman Toma Kinga z Odrodzenie DC:
1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
Crossover Batman/FLash: Przypinka
3. Batman Tom 3: Jestem Bane
4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
5. Batman Tom 5: Zaręczeni
6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
7. Batman Tom 7: Ślub
8. Batman Tom 8: Zimne Dni
9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
10. Batman Tom 10: Koszmary
11. Batman Tom 11: Upadek
12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

Batman znajduje w swojej jaskini dziwną przypinkę, która z jednej strony ma uśmiechniętą buźkę, a z drugiej logo Flasha. Kilka chwil później w jaskini pojawia się zdezorientowany i rozzłoszczony Odwrotny Flash (Reverse Flash), czyli Eobard Thawne. Dochodzi do walki, którą wygrywa Odwrotny Flash po czym… umiera w straszliwych męczarniach. Barry Allen/Flash przy pomocy poobijanego Batmana musi wyjaśnić co go zabiło, skąd wziął się w jaskini Nietoperza i przede wszystkim czym jest tajemnicza przypinka?Jeśli nie jesteście na bieżąco z wydarzeniami DC to nic nie szkodzi. Aby połapać się w Przypince powinniście znać tylko jeden komiks – klasyczny już Punkt krytyczny, czyli Flashpoint. Na podstawie tej historii stworzono film animowany Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum, który również możecie obejrzeć. Przypinka opowiada własną historię, aczkolwiek chętnie korzysta z wydarzeń wspomnianego komiksu, dlatego też zachęcam do bliższego się z nim zapoznania.

Album składa się z czterech zeszytów. Batman #21-22 i Flash #21-22, jednakże, jak wspomniałem, opowiada zamkniętą historię. Flash i Batman wspólnie podróżują do Punktu krytycznego, świata, który przecież nie powinien już istnieć. W tej alternatywnej historii mieszkańcy Atlantydy pod wodzą Aquamana prowadzą wyniszczającą wojnę z Amazonkami Wonder Woman, natomiast Batmanem jest… Thomas Wayne. Tym razem jednak zdecydowana większość akcji rozgrywa się w jaskini Wayne’a oraz w między wymiarowej przestrzeni.

Komiks kupicie taniej w sklepie Egmontu

Fantastycznie wypada współpraca Batmana i Flasha, czyli dwóch najlepszych detektywów uniwersum DC. Prowadzone przez nich śledztwo idzie bardzo sprawnie i zachwyca na początku. Niestety w dalszej części zmienia się to w chaotyczne zamieszanie liniami czasowymi, przez co musimy mocniej wytężyć mózgownicę. Naprawdę można było to opowiedzieć w dużo prostszy, niemniej interesujący sposób. Na szczęście końcówka w fantastycznym stylu zapowiedziała kolejny wielki event i potwierdziła podejrzenia każdego fana, który zobaczył przypinkę.

Ogólnie rzecz biorąc, Przypinka daję radę. Jest troszkę chaotycznie, z przekombinowaną drugą częścią, jednakże to crossover na jaki czekałem od dobrych kilku lat. Z przyjemną fabułą, ze świetnym zakończeniem i fantastycznym duetem. Nie wątpliwieNie mogę doczekać się eventu, który zapowiada!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

BATMAN/FLASH: PRZYPINKA
Przypinka

Book Description: Nieznana siła manipuluje naszym światem. Jedynym śladem, jaki po niej pozostał, jest dziwna poplamiona krwią przypinka. Skąd się wzięła? Kto ją zostawił? Przypinka może okazać się najważniejszym przedmiotem nie tylko na naszym świecie, ale też na innych – dlatego, aby ją zdobyć, Odwrotny Flash gotów jest posunąć się nawet do morderstwa! Czy wreszcie poznamy odpowiedź na pytanie, które wisi w powietrzu od samego początku Odrodzenia: kto stoi na straży uniwersum DC?

Book Author: Joshua Williamson, Tom King

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 19 September 2018

Illustrator: Jason Fabok, Howard Porter

ISBN: 9788328135789

Number Of Pages: 96

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Przypinka daję radę. Jest troszkę chaotycznie, z przekombinowaną drugą częścią, jednakże to crossover na jaki czekałem od dobrych kilku lat. Z przyjemną fabułą, ze świetnym zakończeniem i fantastycznym duetem. Nie wątpliwieNie mogę doczekać się eventu, który zapowiada!

Overall
7/10
7/10
Poprzedni artykułDAREDEVIL | Pełny zwiastun 3. sezonu
Następny artykułFEAR THE WALKING DEAD | Sezon 4A | Recenzja serialu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.