Zimne Dni

Jakiś czas temu odpuściłem sobie Batmana od Toma Kinga. Ostatnie przeczytane przeze mnie historie obfitowały w nudne i powtarzalne fillery. Jednak jestem człowiekiem, który nie potrafi porzucić rozpoczętej serii i przyszedł czas na nadrobienie zaległości. Recenzja komiksu Batman Tom 8: Zimne Dni.

Zimne Dni

Batman Toma Kinga z Odrodzenie DC:
1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
Crossover Batman/FLash: Przypinka
3. Batman Tom 3: Jestem Bane
4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
5. Batman Tom 5: Zaręczeni
6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
7. Batman Tom 7: Ślub
8. Batman Tom 8: Zimne Dni
9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
10. Batman Tom 10: Koszmary
11. Batman Tom 11: Upadek
12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

Fabularny twist z Batman #50, czyli szeroko komentowanego Ślubu otworzył nową erę w runie Toma Kinga. Zycie Batmana bardzo się zmieniło, a w rezultacie walczy on ze zbrodnia z dużo większym zaangażowaniem. Zeszyt #51 rozpoczynamy od rozpoczęcia procesu Mr. Freeze’a, który oskarżony jest o zamordowanie trzech kobiet. Na obciążające go dowody wpadł Batman po bardzo brutalnym przesłuchaniu. Po ochłonięciu Bruce Wayne zdał sobie sprawę, że mógł przekroczyć granicę i w tym celu dołącza do ławy przysięgłych, która zadecyduje o przyszłości Freeze’a.

Historia jest… ZNAKOMITA! Pomysł z ławnikami to strzał w dziesiątkę. King zepchnął Batmana na drugi plan i skupił się na Brusie, który wciela się w rolę adwokata diabła. Im dalej w las tym bardziej pewien jest faktu, że Freeze nie miał nic wspólnego z tymi morderstwami i robi wszystko by przekonać do tego innych przysięgłych. Zamknięci w hotelu przez kilka dni debatują, wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniami z Batmanem przestępcami. Prawdziwa perełka!

Cudowny chłopak

Podczas nieobecności Wayne’a rolę Batmana przejął Dick Greyson/Nightwing. Dick zostaje w Gotham jeszcze przez jakiś czas po powrocie Bruce’a, co daje im okazję do przypomnienia sobie starych dobrych czasów. Niestety sielanka nie trwa wiecznie, ponieważ w Gotham pojawia się morderca na zlecenie, KGBeast z nowym kontraktem.

Podobnie jak za pierwszym razem, także i tutaj mamy do czynienia ze świetną historią. Fabuła prowadzi nas do bardzo ważnego wydarzenia z historii batrodziny i robi to w sposób pierwszorzędny. King z nieznaną wcześniej gracją łączy luźne wątki, z dramatem i brutalną akcją. Byłem pod naprawdę wielkim wrażeniem!

Dlaczego dopiero teraz?

Batman Tom 8: Zimne Dni to najlepsza dotychczasowa odsłona Batmana spod pióra Toma Kinga. Tom przeładowany emocjami, nietuzinkowymi pomysłami. Naprawdę trudno się oderwać! Pytanie tylko: dlaczego rozkręcał się tak długo?

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

BATMAN TOM 8: ZIMNE DNI
Zimne Dni

Book Description: Ósmy tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Od planowanego ślubu z Catwoman minęło kilka dni. Życie Batmana zmieniło się nie do poznania. Jednak cios, jakiego doznał wtedy przyszły pan młody, był dopiero początkiem. Bruce Wayne jako członek ławy przysięgłych ma wziąć udział w procesie Mister Freeze’a. Musi stawić czoło pytaniom związanym z nadużywaniem siły przez swoje zamaskowane alter ego. Odpowiedzi każą mu się zastanowić nad odwieszeniem na dobre peleryny Batmana. Na czas nieobecności Bruce’a Gotham strzeże Dick Grayson – pierwszy pomocnik Mrocznego Rycerza i jego najbliższy przyjaciel. KGBestia powraca z nowym zleceniem. Czy Bruce i Dick przetrwają atak rosyjskiego zabójcy?

Book Author: Tom King

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 13 November 2019

Illustrator: Lee Weeks, Tony S. Daniel

ISBN: 9788328142930

Number Of Pages: 156

Podsumowanie

Batman Tom 8: Zimne Dni to najlepsza dotychczasowa odsłona Batmana spod pióra Toma Kinga. Tom przeładowany emocjami, nietuzinkowymi pomysłami. Naprawdę trudno się oderwać! Pytanie tylko: dlaczego rozkręcał się tak długo?

Overall
8.3/10
8.3/10
Poprzedni artykułHANNA | Sezon 2 | Recenzja serialu
Następny artykułBATMAN DETECTIVE COMICS TOM 1: MITOLOGIA | Peter J. Tomasi
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.