Zimne Dni

Jakiś czas temu odpuściłem sobie Batmana od Toma Kinga. Ostatnie przeczytane przeze mnie historie obfitowały w nudne i powtarzalne fillery. Jednak jestem człowiekiem, który nie potrafi porzucić rozpoczętej serii i przyszedł czas na nadrobienie zaległości. Recenzja komiksu Batman Tom 8: Zimne Dni.

Zimne Dni

Batman Toma Kinga z Odrodzenie DC:
1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
Crossover Batman/FLash: Przypinka
3. Batman Tom 3: Jestem Bane
4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
5. Batman Tom 5: Zaręczeni
6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
7. Batman Tom 7: Ślub
8. Batman Tom 8: Zimne Dni
9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
10. Batman Tom 10: Koszmary
11. Batman Tom 11: Upadek
12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

Fabularny twist z Batman #50, czyli szeroko komentowanego Ślubu otworzył nową erę w runie Toma Kinga. Zycie Batmana bardzo się zmieniło, a w rezultacie walczy on ze zbrodnia z dużo większym zaangażowaniem. Zeszyt #51 rozpoczynamy od rozpoczęcia procesu Mr. Freeze’a, który oskarżony jest o zamordowanie trzech kobiet. Na obciążające go dowody wpadł Batman po bardzo brutalnym przesłuchaniu. Po ochłonięciu Bruce Wayne zdał sobie sprawę, że mógł przekroczyć granicę i w tym celu dołącza do ławy przysięgłych, która zadecyduje o przyszłości Freeze’a.

Historia jest… ZNAKOMITA! Pomysł z ławnikami to strzał w dziesiątkę. King zepchnął Batmana na drugi plan i skupił się na Brusie, który wciela się w rolę adwokata diabła. Im dalej w las tym bardziej pewien jest faktu, że Freeze nie miał nic wspólnego z tymi morderstwami i robi wszystko by przekonać do tego innych przysięgłych. Zamknięci w hotelu przez kilka dni debatują, wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniami z Batmanem przestępcami. Prawdziwa perełka!

Cudowny chłopak

Podczas nieobecności Wayne’a rolę Batmana przejął Dick Greyson/Nightwing. Dick zostaje w Gotham jeszcze przez jakiś czas po powrocie Bruce’a, co daje im okazję do przypomnienia sobie starych dobrych czasów. Niestety sielanka nie trwa wiecznie, ponieważ w Gotham pojawia się morderca na zlecenie, KGBeast z nowym kontraktem.

Podobnie jak za pierwszym razem, także i tutaj mamy do czynienia ze świetną historią. Fabuła prowadzi nas do bardzo ważnego wydarzenia z historii batrodziny i robi to w sposób pierwszorzędny. King z nieznaną wcześniej gracją łączy luźne wątki, z dramatem i brutalną akcją. Byłem pod naprawdę wielkim wrażeniem!

Dlaczego dopiero teraz?

Batman Tom 8: Zimne Dni to najlepsza dotychczasowa odsłona Batmana spod pióra Toma Kinga. Tom przeładowany emocjami, nietuzinkowymi pomysłami. Naprawdę trudno się oderwać! Pytanie tylko: dlaczego rozkręcał się tak długo?

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

Poprzedni artykułHANNA | Sezon 2 | Recenzja serialu
Następny artykułBATMAN DETECTIVE COMICS TOM 1: MITOLOGIA | Peter J. Tomasi
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię