Drapieżne Ptaki

Batman Tom 8: Zimne Dni okazało się potężnym zaskoczeniem. Komiks sprawił, że momentalnie zapomniałem o słabych poprzednikach i naostrzyłem sobie ząbki na ciąg dalszy. Oto jest! Recenzja komiksu Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki.

Drapieżne ptaki

Od Ślubu wydarzyło się bardzo dużo. Okazuje się jednak, że zarówno spotkanie Freezem, a następnie KGBestią zostały wcześniej zaaranżowane. Pingwin jest przekonany, że wszystko, co spotkało Batmana jest działaniem Bane’a. Bane, który niegdyś dosłownie złamał Nietoperza ma pociągać za sznurki z Arkham. Problem w tym, że Bane… pogrążył się w szaleństwie i od miesięcy nie opuszcza swojej nieprzerwanie monitorowanej izolatki.

Studium szaleństwa

Batman Toma Kinga z Odrodzenie DC:
1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
Crossover Batman/FLash: Przypinka
3. Batman Tom 3: Jestem Bane
4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
5. Batman Tom 5: Zaręczeni
6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
7. Batman Tom 7: Ślub
8. Batman Tom 8: Zimne Dni
9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
10. Batman Tom 10: Koszmary
11. Batman Tom 11: Upadek
12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

W 9. tomie Tom King dalej skupia się na rozsypanym i popełniającym błędy Batmanie. I w dalszym ciągu jest to szalenie wciągająca lektura. Szalejący w Gotham Mroczny Rycerz z nieznaną dotychczas brutalnością zajmuje się pomniejszymi złoczyńcami skupiając się na tych, którzy wyszli lub uciekli z Arkham. Przekonany o prawdziwej naturze Bane’a niebezpiecznie zbliża się do wyznaczonej dawno temu granicy i nie wiadomo, czy ktoś będzie w stanie go powstrzymać.

Rewelacyjnie wypada nie tylko conocny rajd Nietoperza po ulicach Gotham City, ale też reakcja środowiska na jego najnowsze dokonania. Po raz pierwszy od dawna mamy prawdziwy konflikt z Gordonem, który ma już dość tuszowania występków Batmana, jeśli ten nie chce współpracować. Trudno uwierzyć jak bardzo zmieniła się ta seria.

Secret Files i Annual

Główny wątek to jednak tylko trzy zeszyty zakończone klasycznym ciąg dalszy nastąpi. Tajne Akta to antologia różnych, bardzo krótkich historyjek odwołujących się do historii Batmana. W pamięci zapadła mi jedynie ta z Bobo (Detektyw Szympans a’la Sherlock Holmes) ratującym przestępcę przed… Batmanem. Dużo ciekawej wypada zawarty w albumie Annual skupiający się na historii Alfreda. Alfreda, który z majordomusa stał się najbardziej zaufaną osobą w życiu Bruce’a i najważniejszym współpracownikiem Batmana. Bardzo fajnie napisany, pełen nostalgii zeszyt.

Podsumowanie

Tom King porcjuje swój główny wątek rozkładając go na poszczególne tomy. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki dokłada kolejną, bardzo interesującą cegiełkę, ale na rozwiązanie będziemy musieli jeszcze poczekać. Minusem jest słaba antologia zatytułowana Tajne Akta, ale za to świetnie sprawdza się Annual z Alfredem w roli głównej. Kolejny bardzo dobry album!

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

BATMAN TOM 9: DRAPIEŻNE PTAKI
Drapieżne Ptaki

Book Description: Dziewiąty tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mroczny Rycerz odkrywa, że niedawne spotkania z Mister Freeze’em, KGBestią i innymi łotrami zostały zaaranżowane przez jedną osobę. Pingwin twierdzi, że za wszystkie sznurki pociąga Bane, człowiek, który złamał Nietoperza. Ale jak to możliwe, skoro Bane przebywa w odosobnieniu w Azylu Arkham i sam jest złamanym człowiekiem? Od poprzedniego spotkania z Batmanem jest pogrążony w niemal całkowitej katatonii. Czy Bane popadł w ten stan, by celowo wprowadzić obrońcę Gotham w błąd i zyskać nad nim przewagę? A może Pingwin zwiódł Mrocznego Rycerza na manowce? Niezależnie od kosztów Batman nie spocznie, póki nie odkryje prawdy.

Book Author: Tom King

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 22 January 2020

Illustrator: Lee Weeks, Tony S. Daniel

ISBN: 9788328197985

Number Of Pages: 144

Podsumowanie

Tom King porcjuje swój główny wątek rozkładając go na poszczególne tomy. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki dokłada kolejną, bardzo interesującą cegiełkę, ale na rozwiązanie będziemy musieli jeszcze poczekać. Minusem jest słaba antologia zatytułowana Tajne Akta, ale za to świetnie sprawdza się Annual z Alfredem w roli głównej. Kolejny bardzo dobry album!

Overall
8.3/10
8.3/10
Poprzedni artykułTydzień w świecie filmów i seriali #18
Następny artykułTHE UMBRELLA ACADEMY | Sezon 2 | Recenzja serialu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.