BATMAN TOM 6: NARZECZONA CZY WŁAMYWACZKA

Piąty tom Batmana z DC Odrodzenie był bardzo dobry, o czym mogliście przeczytać w mojej recenzji. Wydaje się, że Tom King złapał swój styl i wie, co chce osiągnąć w swoim runie. Do kolejnego albumu podchodziłem ze sporymi oczekiwaniami. Czy zostały spełnione? Recenzja komiksu Batman Tom 6: Narzeczona czy włamywaczka.

Batman Toma Kinga z Odrodzenie DC:
1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
Crossover Batman/FLash: Przypinka
3. Batman Tom 3: Jestem Bane
4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
5. Batman Tom 5: Zaręczeni
6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
7. Batman Tom 7: Ślub
8. Batman Tom 8: Zimne Dni
9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
10. Batman Tom 10: Koszmary
11. Batman Tom 11: Upadek
12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

Uwielbiam prowadzenie historii z tego zeszytu. Pełno tutaj gier słownych, zagadek i mrocznych tajemnic. King pobawił się w psychologa i próbuje opowiedzieć, co definiuje Batmana, co sprawiło, że Bruce Wayne stał się obrońcą uciśnionych zamiast, kolokwialnie mówiąc, ześwirować. Do tego otrzymaliśmy fenomenalne, wywołujące ciarki zakończenie, którego nie powstydziłby się nawet David Fincher.Wzorem ostatniego albumu i tym razem dostajemy główna historię wraz z one-shotami. Tym razem dostajemy aż cztery opowieści o różnej długości. Zaczynamy od zeszytu #38 zatytułowanego The Origin of Bruce Wayne. Bruce postanawia zająć się śledztwem dotyczącym śmierci rodziców nastolatka z bogatej rodziny. Tragedia bardzo przypomina zabójstwo Wayne’ów wiele lat temu. Tym razem jednak rodzice chłopaka nie są jedynymi ofiarami. Wkrótce pojawiają się nowe ciała, a modus operandi prasuje raz do Zsaza, a raz do Two-Face’a.

W tomie szóstym znalazło się miejsce na kolejny rozdział Superfriends. Tym razem Batmana odwiedza Wonder Woman. Diana przybywa z wieścią, że oboje muszą dotrzymać słowa danego przed laty. Gentle-Man, wojownik, który w innym wymiarze toczy niekończącą się walkę z hordami potworów, by te nie przedostały się do naszego świata chce odpocząć. Diana i Batman zgodnie z dawna obietnicą na cały dzień zastępują go w jego świecie, a Gentle-Man może odwiedzić najbliższych mieszkających na głównej Ziemi. W świecie Gentle-Mana upływ czasu ma zupełnie inne znaczenie. Godzina na Ziemii to nawet kilka lat w innym świecie. Diana i Bruce w ciągu kilku godzin nieobecności, spędzają tam 37 lat nieustannie walcząc z potworami. Rozumiem czemu Diana się nie starzeje, ale nie załapałem czemu w ogóle nie postarzał się Bruce…

Kolejna opowieść i jednocześnie najsłabsze ogniowo albumu to Wszyscy kochają Ivy. Fabuła odwołuje się do Wojny Żartów z Zagadkami. Zdruzgotana Ivy używając zarodników swoich roślin zaczyna kontrolować wszystkich na Ziemi oprócz… Batmana i Catwoman. Para musi stawić czoła nie tylko Ivy i Harley, ale też Supermanowi i Flashom (tak, kilku). Oprócz spektakularnych pojedynków nie ma tutaj nic ciekawego. I czemu Catwoman oraz Batman są szybsi od Flasha? Rozumiem, że Batman mógłby mieć jakieś gadżety, ale Selina? Bez przesady.

Tytułowy zeszyt okazuje się być kończącym album one-shotem. Selina, a raczej Catwoman wybiera się na miasto, by wybrać suknię ślubną. Oczywiście wytrawna złodziejka znajdzie inny sposób niż wejście frontowymi drzwiami. Oprócz wspaniałej kreski nie ma tutaj absolutnie nic ciekawego.

Batman Tom 6: Bride or Burglar to chwilowy, mam nadzieję, spadek formy. Obok kapitalnego pierwszego zeszytu reszta to średniaki, które zapomina się równie szybko, jak czyta. King odciąga to wielkie wesele w nieskończoność chcąc zrobić z niego gigantyczne wydarzenie. Niestety fillerami taki efekt osiągnąć bardzo trudno. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

BATMAN TOM 6: NARZECZONA CZY WŁAMYWACZKA
BATMAN TOM 6: NARZECZONA CZY WŁAMYWACZKA

Book Description: Szósty tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Tuż po ogłoszeniu zaręczyn z Catwoman Batman zostaje wezwany do spełnienia dawno złożonej obietnicy – musi wyruszyć wraz z Wonder Woman do odległej magicznej krainy i walczyć o utrzymanie bezpieczeństwa Ziemi. Para superbohaterów nie spodziewa się jednak, że czas w nowym świecie płynie inaczej niż w tym, który opuścili. Gdy w naszym świecie mija godzina, tam mijają całe lata. Pomiędzy bohaterami nawiązuje się nić prawdziwej przyjaźni. W kolejnej opowieści dowiadujemy się, że Poison Ivy przejęła władzę nad wszystkimi ludźmi na Ziemi, łącznie z członkami Ligi Sprawiedliwości! Czy Mroczny Rycerz pokrzyżuje plany Pameli Isley związane z przejęciem świata? W końcu musi jeszcze zaplanować wesele…

Book Author: Tom King

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 17 July 2019

Illustrator: Mikel Janin, Joëlle Jones

ISBN: 9788328141599

Number Of Pages: 156

Podsumowanie

Batman Tom 6: Bride or Burglar to chwilowy, mam nadzieję, spadek formy. Obok kapitalnego pierwszego zeszytu reszta to średniaki, które zapomina się równie szybko, jak czyta. King odciąga to wielkie wesele w nieskończoność chcąc zrobić z niego gigantyczne wydarzenie. Niestety fillerami taki efekt osiągnąć bardzo trudno. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Overall
5/10
5/10
Poprzedni artykułBATMAN TOM 5: ZARĘCZENI |Tom King |Recenzja komiksu
Następny artykułTHE WALKING DEAD |Sezon 9A |Recenzja serialu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.