cztery siostry 1

Po Śmierci Wolverine’a pojawił się wakat na stanowisku Rosomaka. Wraz z Marvel Now 2.0 swoją serię otrzymała Laura Kinney będąca klonem i uczennicą Logana. Recenzja jej debiutanckiego albumu, czyli All-New Wolverine Tom 1: Cztery Siostry.

Laura Kinney dzięki Loganowi utemperowała swoje mordercze instynkty. Z kolei Warren, Angel z X-Men udowodnił jej, że nie musi wieść samotnego życia z dala od ludzi. Laura darzy go uczuciem i robi wszystko, by kontrolować rządzę krwi, która została zaszczepiona wszystkim klonom Wolverine’a. Podczas misji w Paryżu Laura trafia na ślad czterech klonów, które zbiegły z ośrodka badawczego Alchemax Genetics i poprzysięgły swoim twórcom, a zarazem oprawcom krwawą zemstę.

All-New Wolverine:
1. All-New Wolverine Tom 1: Cztery Siostry
2. All-New Wolverine Tom 2: II Wojna Domowa
3. All-New Wolverine Tom 3: Wróg Publiczny II
4. All-New Wolverine Tom 4: Odporna
5. All-New Wolverine Tom 5: Orphans of X
6. All-New Wolverine Tom 6: Old Woman Laura

Historia Czterech Sióstr została zawarta w zeszytach #1-6 All-New Wolverine. Pierwsze trzy zeszyty to klasyczna sensacyjna intryga. Cztery zabójczo niebezpieczne klony opuściły laboratorium, a ich pierwowzór zostaje wysłany, by je powstrzymać. Dużo tutaj akcji, strzelanin podlanych dozą nieprzewidywalności w postaci nieodgadnionych sióstr. Laura próbuje przemówić im do rozsądku, wzbudzić w nich empatię i przekazać nauki Logana. I ta część komiksu wypada świetnie. Jest to coś innego niż przygody X-Men i bardziej przyziemnego na przykład komiksy Avengers.

Niestety pozostałe trzy zeszyty zbyt mocno odlatują od świetnego początku. Laura prosi o pomoc Doktora Strange, więc możecie spodziewać się nieco niespodzianek z Sanctum Sanctorum, a także pewnego potwora z multiwersum, którego powalić może magiczny topór. Dalej mamy spotkanie z Wasp stojącą na czele korporacji Pyma i walka z nanitami (mikroskopijnymi maszynami) w ciele człowieka. Robi się naprawdę chaotycznie, a można było tego z łatwością uniknąć. Wielokrotnie powtarzam, że komiksy mogą obronić się same i nie potrzebują cameo bardziej znanych postaci, by ich obecność zwiększyła sprzedać (via bałagan w Strażnikach Galaktyki). Wymuszona obecność Strange’a czy Wasp wpływa na klimat i nie pozwala rozwinąć skrzydeł scenarzyście. No, chyba, że to był jego pomysł…

All-New Wolverine Tom 1: Cztery Siostry po znakomitej pierwszej połowie trochę rozwałkowuje klimat i zgrabną, choć ograną, historię. Mimo to seria ma potencjał, bo zarówno początek, jak i zakończenie udowadniają, że Laura ma zadatki na godną następczynię Wolverine’a, ale potrzebuje odważnego i samodzielnego scenarzysty. Czekam na poprawę.

5/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.