Fear the Walking Dead 6

12 października na kanale AMC zostanie wyemitowany pierwszy odcinek szóstego już sezonu Fear the Walking Dead, serialu, który zaliczył więcej wzlotów i upadków niż moglibyśmy zliczyć. Już dziś, na dwa tygodnie przed premierą możecie sprawdzić, jak wypada pierwszy odcinek nowej serii. Przy okazji oszczędzę wam spoilerów psujących zabawę.

Fear the Walking Dead 6×01

Fear the Walking Dead Sezon 6
1. FTWD 6×01
2. FTWD 6×02 i 6×03
3. FTWD 6×04

Pogodzony ze swoim losem Morgan w ostatniej scenie piątej serii przekazał przyjaciołom prostą, ale jakże znamienną informację: „po prostu żyjcie”. Do kogo dotarł komunikat? Tego, póki co nie wiemy, ponieważ rozdzielona przez Virginię grupa rozsiana jest po różnych obsadach Pionierów. A my w pierwszym odcinku szóstej serii w stu procentach skupiamy się na ledwo żywym Morganie…

Zabili go i uciekł

1. Fear the Walking Dead Sezon 1
2. F
ear the Walking Dead Sezon 2
3. 
Fear the Walking Dead Sezon 3
4. 
Fear the Walking Dead Sezon 4 (4A4B)
5. Fear the Walking Dead Sezon 5 (5A5B)

Co dokładnie wydarzyło się zaraz po finale piątego sezonu? Tego najprawdopodobniej dowiemy się w kolejnych odcinkach. Pierwszy epizod rozpoczyna się nieco później. Śmiertelnie ranny Morgan na swojej drodze spotka zdesperowanego mężczyznę, który prosi go o pomoc. Izaak z jakiegoś powodu wiem, kim jest Morgan, ale to nie jedyny problem bowiem śladem Jonesa podąża łowca nagród pracujący dla Virginii.

Otwarcie nowego sezonu obiecuje kolejną zmianę narracji i, mam nadzieję, powrót do klimatu znanego z trzeciego i pierwszej części czwartego sezonu. Jest to swego rodzaju nowe otwarcie prowadzące nas do dobrze zapowiadającego się wątku Pionierów. Pionierów, których nie zdążyliśmy zbyt dobrze poznać w zeszłym roku. Wprost rewelacyjnie wypada sprawa z łowcą nagród, czyli czymś, czego w uniwersum Kirkmana jeszcze nie mieliśmy.

Podsumowanie

Recenzja ukazuje się na dwa tygodnie przed premierą pierwszego odcinka. Z tego też powodu zastosowałem nieco inne podejście niż przy spoilerowych recenzjach poszczególnych odcinków TWD. Nie chcąc psuć nikomu zabawy 12 października wspomnę jedynie, że czeka was kilka ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji. Jeśli zamierzaliście porzucić serię po poprzednim sezonie to zdecydowanie warto sprawdzić premierę serii szóstej. Co będzie później, czas pokaże, jednakże jestem dobrej myśli.

Odcinek obejrzałem dzięki uprzejmości stacji AMC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here