The Walking Dead już za nami, natomiast nie oznacza to końca świata Żywych Trupów. W emisji i produkcji znajdują się kolejne spin-offy, ale zanim do nich dojdziemy czas pożegnać drugą produkcję, która rozpoczęła swój finałowy sezon. Recenzja Fear the Walking Dead Sezon 8A.

Mimo, że to finałowa seria FTWD to podobnie jak dotychczas obejrzymy ja w dwóch transzach. Najpierw wyemitowano 6 odcinków, następnie zrobiono przerwę z emisją The Walking Dead: Dead City, a w dalszej części roku w październiku (info z soboty) produkcja powróci z następną paczką sześciu finałowych epizodów. Klasycznie.

Fear the Walking Dead Sezon 8A

Zaczynamy od razu z grubej rury. Morgan jest przesłuchiwany przed PADRE czemu przysłuchuje się Madison. Konfrontacja idzie bardzo nie tak i w efekcie Madison trafia do izolatki. I tak mija… 7 lat. Uciekając zabiera ze sobą kilkuletnią dziewczynkę. Dziewczynką okazuje się Mo, córka Morgana i Grace. Po opuszczeniu wyspy szybko wychodzi na jaw, że Morgan ostatecznie przystał na współpracę z PADRE i to samo uczynili Dwight z Sherry oraz June. Wygląda na to, że każdego opuściła wola walki…

PADRE i lek na śmierć

Jeśli ciekawiło was, czym jest PADRE to niestety bardzo się rozczarujecie. Motywacja ludzi stojących za tą organizacją jest tak debilna i tak bezsensowna, że nie mam słów. Zupełnie nie czaję, jak to przeszło na etapie pisania scenariusza i dlaczego nikt tego nie zastopował. Przecież to czysty kretynizm.

Światełkiem w tunelu mógł być wątek znalezienia sposobu na zastopowanie infekcji po ugryzieniu. Nie będę zdradzał, jaki sposób znaleźli bohaterowie (nie, nie chodzi o ucięcie kończyny), ale w uniwersum stworzonym przez Roberta Kirkmana tego jeszcze nie mieliśmy. I można było to pociągnąć znacznie dłużej i ciekawiej. Niestety momentalnie zostaje zdominowany przez kolejne fabularne bzdury. Wielka szkoda.

No źle to wygląda

Świat The Walking Dead
1. The Walking Dead 11A
2. The Walking Dead 11B
3. The Walking Dead 11C

4. Fear The Walking Dead 8A
5. The Walking Dead: Dead City S1
6. The Walking Dead: Daryl Dixon S1
7. Fear the Walking Dead 8B (2023)
8. The Walking Dead: The Ones Who Live (2024)
9. The Walking Dead: Daryl Dixon S2 (2024)
10. The Walking Dead: Dead City S2 (2024)

Pierwsze sześć odcinków Fear the Walking Dead Sezon 8A to ganianie za własnym ogonem. Scenariusz napisany jest na kolanie albo wygenerowany przez Chat GPT. Raz ktoś ucieka, potem ten sam ktoś postanawia się postawić oprawcom, by w kolejnym odcinku znów z nimi współpracować. Zero-jedynkowe przemiany są tutaj na porządku dziennym i znacznie częściej zamiast emocjonować się wydarzeniami pukamy się w czoło zastanawiając się czemu XYZ znów zmienił zdanie. Absurd goni absurd.

To niestety znamienne, że FTWD 8A popełnia wszystkie błędy poprzedników i ostatnich sezonów głównej serii Żywych Trupów. W każdej, dosłownie każdej groźnej sytuacji bohaterowie podejmują tylko te najgorsze decyzje. Można ominąć hordę zombie, ale nie -biegniesz naprzeciw i ryzykujesz życiem. Można uciec prześladowcom w gąszczu uliczek miasteczka, to barykadujesz się w jednym z domów i zamykasz się w pułapce. I tak wygląda każdy z sześciu odcinków.

Fear the Walking Dead Sezon 8A – podsumowanie

Nie spodziewałem się, że będzie dobrze. I nie było. Fear the Walking Dead Sezon 8A to marna połówka finałowej serii. Bez pomysłu, za to z milionem głupot i debilnych decyzji podejmowanych przez bohaterów. Strata czasu.

Gnijący trup
Fear The Walking Dead Sezon 8

Name: FEAR THE WALKING DEAD | SEZON 8A

Description: Fear the Walking Dead Sezon 8A - pierwsza część finałowej sezonu spin-offa The Walking Dead.

Podsumowanie

Nie spodziewałem się, że będzie dobrze. I nie było. Fear the Walking Dead Sezon 8A to marna połówka finałowej serii. Bez pomysłu, za to z milionem głupot i debilnych decyzji podejmowanych przez bohaterów. Strata czasu.

Overall
2/10
2/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.