Odrodzenie

Od Śmierci Kapitana Ameryki minęło już trochę czasu. Tarczę przejął Bucky, który okazał się zupełnie innym superbohaterem niż jego przyjaciel. Żadne zastępstwo jednak nie trwa wiecznie i czas na powrót Steve’a Rogersa! Recenzja komiksu Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie.

Komiks jest kontynuację bardzo cenionego runu Eda Brubakera, ale jego nazewnictwo wprowadza nieco zamieszania. Album zawiera zeszyty opublikowane w minievencie Captain America: Reborn #1-6, wydanym pomiędzy zeszytami #601 i #602 standardowej serii. Ponadto wydanie Egmontu zawiera prolog wcześniej dostępny jedynie w formie cyfrowej. Scenariusz napisał Ed Brubaker, a ilustracje stworzyli Butch Guice, Bryan Hitch i Luke Ross.

Odrodzony!

Sharon Carter prowadząc własne śledztwo odkryła, że Skull w jakiś bliżej nieokreślony sposób zdołał przywrócić Steve’a Rogersa do życia. Niestety jej działania sprawiły, że świadomość Rogersa utknęła… w świecie koszmarów. Koszmarów z jego przeszłości. Nie mając kontroli nad swoim ciałem Steve na okrągło przeżywa najgorsze momenty swojego życia. Przeżywa momenty, w których tracił swoich bliskich, bierze udział w bitwach które przegrywał i na nowo doświadcza zdrad, które bolały najbardziej. Czy uda się go sprawdzić? A jeśli tak to czy na pewno będzie tym samym człowiekiem?

Klasyk

Kapitan Ameryka według Eda Brubakera

1. Kapitan Ameryka Tom 1: Zimowy Żołnierz
2. Kapitan Ameryka Tom 2: Czerwony Łajdak
3. Śmierć Kapitana Ameryki
4. Kapitan Ameryka Tom 4: Człowiek, który kupił Amerykę
5. Kapitan Ameryka Tom 5: Człowiek bez twarzy
6. Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie
7. Proces Kapitana Ameryki. Tom 7
8. Kapitan Ameryka Tom 8: Amerykańscy Marzyciele
9. Kapitan Ameryka Tom 9 (2023)

Akcja komiksu Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie rozgrywa się w czasach Mrocznych Rządów (Dark Reign) Normana Osborna. Mniej więcej w tym samym okresie rozgrywał się recenzowany niedawno album Fantastyczna Czwórka Tom 1. Osborn miał swoich, wypełniających każdy jego rozkaz, Avengers, a prawdziwi bohaterowie musieli zejść do podziemia. Pozbawieni wsparcia SHIELD Bucky / Cap, Natasza / Czarna Wdowa, Sam Wilson / Falcon, Clint Barton / Ronin, Vision i Hank Pym / Wasp musieli dokładnie planować każdy swój ruch i za każdym razem podejmować wielkie ryzyko. Tak jest i tym razem. Drużyna wie, że istnieje możliwość sprowadzenia Steve’a, ale przy przytłaczającej przewadze liczebnej Osborna i wrogo nastawionej opinii publicznej zadania wydaje się niewykonalne…

Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie to kwintesencja runu Eda Brubakera. Chyba tylko on i Bendis potrafili przeobrazić superbohaterskie historyjki w wielowątkowe thrillery. Bardzo łatwo wczuć się w klimat świata wrogo nastawionego do ludzi jeszcze niedawno nazywanych bohaterami. Z drugiej strony sekwencje poświęcone postaci Kapitana Ameryki są wręcz epickie. Największa w tym zasługa rysowników, którzy ukazali Capa jako prawdziwy symbol. Dosłownie i w przenośni. Ubóstwiam wielkie, nierzadko dwustronicowe kadry ukazujące samego Rogersa, jak również niemniej widowiskowej sceny z przeszłości.

Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie – podsumowanie

Uwielbiam! Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie to fantastyczne wydarzenie, które powinno stanowić wzór, jak powinno prowadzić się powroty wielkich postaci. Jest pomysł, są emocje i prawdziwa epickość. Mocno polecam!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Odrodzony!
Odrodzenie

Book Title: KAPITAN AMERYKA TOM 6: ODRODZENIE

Book Description: Marzenie umarło, ale legenda przetrwała! Po ponad roku od swojej tragicznej śmierci Steve Rogers znowu żyje… w świecie koszmarów z przeszłości, gdzie każda strata boli równie mocno jak przed laty. Bucky Barnes, Czarna Wdowa, Falcon i Sharon Carter próbują ocalić przyjaciela, nie wiedząc, czy wróci do nich jako ten sam bohater, który nie tak dawno bronił swoich ideałów w superbohaterskiej wojnie domowej. Może stał się marionetką Red Skulla – albo czymś gorszym? Tak czy inaczej – Kapitan Ameryka powraca!

Book Author: Ed Brubaker

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: StoryHosue Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 19 January 2022

Illustrator: Butch Guice, Brian Hitch, Luke Ross

ISBN: 9788328152267

Number Of Pages: 232

  • FABUŁA - 100%
    100%
  • RYSUNKI - 100%
    100%
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 96%
    96%

Podsumowanie

Uwielbiam! Kapitan Ameryka Tom 6: Odrodzenie to fantastyczne wydarzenie, które powinno stanowić wzór, jak powinno prowadzić się powroty wielkich postaci. Jest pomysł, są emocje i prawdziwa epickość. Mocno polecam!

Overall
99%
99%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.