Siła perswazji

Nie zwalniam tempa i dostarczam recenzję kolejnej, siódmej już książki z Jackiem Reacherem. Tej, którą powinni zainteresować się fani serialu. Recenzja książki Siła perswazji.

Reacher sezon 3

Reacher- serial Amazon

1. Reacher Sezon 1
2. Reacher Sezon 2
3. Reacher Sezon 3 (2024)

Wspomniałem wyżej, że Siła perswazji jest książką, która powinna zainteresować fanów serialu z Alanem Ritchsonem. Nadchodzący trzeci sezon serialu Amazona będzie ekranizacją tej właśnie książki. Książki przez wielu uważanej za jedną z najlepszych odsłon w całej serii. Jak wyjdzie, przekonamy się prawdopodobnie w grudniu tego roku.

Na ten moment wiemy, że w obsadzie pojawią się:

  • Sonya Cassidy – Susan Duffy
  • Anthony Michael Hall – Zachary Beck
  • Brian Tee – Quinn
  • Johnny Berchtold – Richard Beck
  • Daniel David Stewart – Steven Elliot
  • Roberto Montesinos – Guillermo Villanueva

Siła perswazji

Seria REACHER

1. Poziom Śmierci
2. Uprowadzony
3. Wróg bez twarzy
4. Podejrzany
5. Echo w płomieniach
6. W tajnej służbie
7. Siła perswazji
8. Nieprzyjaciel
9. Jednym strzałem
10. Bez litości
11. Elita zabójców
12. Nic do stracenia
13. Jutro możesz zniknąć
14. 61 godzin
15. Czasami warto umrzeć
16. Ostatnia sprawa
17. Poszukiwany
18. Nigdy nie wracaj
19. Sprawa osobista
20. Zmuś mnie
21. Sto milionów dolarów
22. Nocna runda
23. Czas przeszły
24. Zgodnie z planem
25. Strażnik
26. Lepiej już umrzeć
27. Bez planu B
28. Sekret

Jack Reacher nie wybacza, Jack Reacher nie zapomina. Podczas pracy w żandarmerii wojskowej Reacher natknął się na Francisa Xaviera Quinna, który prowadził nielegalne interesy z wrogiem. I nie martwił się jego śmiercią. Dziś, dziesięć lat później okazuje się, że Quinn wcale nie zginął i w dalszym ciągu prowadzi swoje interesy. Reacher postanawia zgodzić się na współpracę z DEA, by pod przykrywką przeniknąć do organizacji Quinna. On pomoże agentom odnaleźć jedną z zaginionych agentek, a oni pozwolą mu zemścić się na Quinnie…

Czas zapłaty

Siła perswazji powraca do narracji pierwszoosobowej, która pojawiła się dotychczas tylko w pierwszej książce. Ma to sens, bowiem dla Reachera jest to sprawa osobista. W otwierającym całą sagę Poziom śmierci Reacher mścił się na zabójcach brata. Tym razem postanawia domknąć niedokończone sprawy sprzed dekady, gdy po raz pierwszy natknął się na działalność Quinna. Narracja z pierwszej osoby pozwala przekazać odpowiedni ładunek emocjonalny, a nam w pełni zrozumieć motywacje Reachera.

Siódmy tom, Siła perswazji po raz pierwszy cofa nas do czasów pracy Reachera w żandarmerii wojskowej. Lee Child na początku książki dość nieśmiało, potem już z większą częstotliwością powracał do wydarzeń sprzed dziesięciu lat. Stopniowo dowiadujemy się co wydarzyło się między Reacherem a Quinnem i skąd tak wielka żądza dorwania tegoż. Oczywiście sprawa z przeszłości prowadzi nas do dość oczywistych wniosków, ale dobrze dowiedzieć się jak wyglądała przeszłość głównego bohatera.

Siła perswazji – podsumowanie

Bardzo dobra odsłona. Siła perswazji po raz kolejny zmienia klimat ukazując nam Reachera działającego pod przykrywką. To też pierwszy poważniejszy wgląd w przeszłość tego bohatera, o której dotychczas wiedzieliśmy tak niewiele. Czyta się bardzo dobrze, więc z czystym sumieniem polecam!

SIŁA PERSWAZJI
Siła perswazji

Book Title: Reacher #7

Book Description: To jedna z zasad, jakimi kieruje się Jack Reacher. Na pewno nie wybaczył Francisowi Xavierowi Quinnowi, oficerowi wywiadu wojskowego, który próbował sprzedać Irakowi amerykańskie plany strategiczne. I wcale się nie zmartwił jego śmiercią. Tylko że Quinn nie zginął. Po dziesięciu latach Reacher widzi go wysiadającego z czarnego cadillaca pod bostońską filharmonią.

Book Author: Lee Child

Publisher - Orgnization: Wydawnictwo Albatros

Publisher Logo: Albatros

Date published: 24 January 2020

ISBN: 978-83-8125-830-2

Number Of Pages: 448

Podsumowanie

Bardzo dobra odsłona. Siła perswazji po raz kolejny zmienia klimat ukazując nam Reachera działającego pod przykrywką. To też pierwszy poważniejszy wgląd w przeszłość tego bohatera, o której dotychczas wiedzieliśmy tak niewiele. Czyta się bardzo dobrze, więc z czystym sumieniem polecam!

Overall
8.3/10
8.3/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.