W tajnej służbie

Jack Reacher na dłuższy czas zagościł na moim czytniku i pewnie jeszcze długo go nie opuści. Tym razem przychodzę z szóstą już odsłoną serii. Recenzja książki W tajnej służbie.

W tajnej służbie

Seria REACHER

1. Poziom Śmierci
2. Uprowadzony
3. Wróg bez twarzy
4. Podejrzany
5. Echo w płomieniach
6. W tajnej służbie
7. Siła perswazji
8. Nieprzyjaciel
9. Jednym strzałem
10. Bez litości
11. Elita zabójców
12. Nic do stracenia
13. Jutro możesz zniknąć
14. 61 godzin
15. Czasami warto umrzeć
16. Ostatnia sprawa
17. Poszukiwany
18. Nigdy nie wracaj
19. Sprawa osobista
20. Zmuś mnie
21. Sto milionów dolarów
22. Nocna runda
23. Czas przeszły
24. Zgodnie z planem
25. Strażnik
26. Lepiej już umrzeć
27. Bez planu B
28. Sekret

Jack Reacher dostaje wyzwanie od byłej dziewczyny swojego brata. Pracująca w Secret Service (stąd fajnie dobrany polski tytuł) M.E. Froelich zleca mu… zabójstwo wiceprezydenta elekta. Chodzi oczywiście o swego rodzaju audyt bezpieczeństwa. M.E. chce aby ktoś z zewnątrz przetestował zabezpieczenia służb. Tydzień później Reacher pojawia się z kilkoma wariantami planu, który mógłby zakończyć się udanym zamachem…

Wkrótce potem okazuje się, że Secret Service otrzymuje groźby zabójstwa wiceprezydenta. W odróżnieniu do gróźb tysięcy szaleńców te pojawiają się najbardziej chronionych przez służby miejscach. Wszystko wskazuje na to, że stoi za tym ktoś z wewnątrz, więc Froelich nie może ufać żadnemu z agentów. Reacher postanawia przyjąć propozycję i pomóc wytypować podejrzanych.

Neagley!

W książce W tajnej służbie po raz pierwszy pojawia się Frances Neagley, która towarzyszy Reacherowi w serialu Amazona od pierwszego sezonu. Neagley pracowała z Reacherem w żandarmerii wojskowej, a teraz dawny przełożony prosi ją o pomoc w zleceniu od Secret Service. Trzeba przyznać, że Reacher i Neagley tworzą świetny i bardzo zgrany duet. Rozumieją się bez słów, współpracują bez żadnych zgrzytów. Szczerze powiedziawszy nie miałbym nic przeciwko, aby Neagley pojawiała się znacznie częściej. Dotychczas powracała w czterech tomach serii oraz w jednym shortcie.

Doskonała historia

Reacher- serial Amazon

1. Reacher Sezon 1
2. Reacher Sezon 2
3. Reacher Sezon 3 (2024)

W tajnej służbie dotyka zupełnie innej tematyki niż poprzednie książki. Praca przy ochronie wiceprezydenta USA ma zupełnie inny wydźwięk niż pomaganie przypadkowo napotkanym osobom. Od wyników śledztwa Reachera i Neagley zależą losy nie tylko drugiej najważniejszej osoby w kraju, ale też agentów codziennie narażających swoje życie, by polityk mógł wystąpić przed wyborcami. Fabularnie nie ma się do czego przyczepić. Książka jest dość dynamiczna, mimo że przez dłuższy czas Lee Child nie zdradza swoich tajemnic. Historia trzyma w napięciu do samego końca, za co duży plusik.

W tajnej służbie – podsumowanie

Reacher numer 6 za mną. W tajnej służbie wyciąga wnioski z poprzedniej, słabiutkiej historii i dostarcza thriller z prawdziwego zdarzenia. Są tajemnice, są szokujące twisty i iście filmowy finał. Zdecydowanie polecam!

W TAJNEJ SŁUŻBIE
W tajnej służbie

Book Title: Reacher #6

Book Description: Czy może być lepsza metoda na sprawdzenie skuteczności ochrony wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych niż zatrudnienie kogoś, by sfingował zamach? Jack Reacher, który właśnie przypadkiem zawitał do Atlantic City, nadaje się idealnie do roli potencjalnego zamachowcy. Na prośbę ambitnej agentki Secret Service – byłej dziewczyny jego brata – przyjmuje to nietypowe zlecenie, nie zdając sobie sprawy, że zagrożenie jest jak najbardziej realne, a on sam stanie na linii ognia.

Book Author: Lee Child

Publisher - Orgnization: Wydawnictwo Albatros

Publisher Logo: Albatros

Date published: 20 July 2022

ISBN: 978-83-6733-845-5

Number Of Pages: 464

Podsumowanie

Reacher numer 6 za mną. W tajnej służbie wyciąga wnioski z poprzedniej, słabiutkiej historii i dostarcza thriller z prawdziwego zdarzenia. Są tajemnice, są szokujące twisty i iście filmowy finał. Zdecydowanie polecam!

Overall
8/10
8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.