Punisher Max Tom 7

Powracamy do serii Punisher Max. Po średniej mieszance kilku scenarzystów w tomie 6 czas na powrót najlepszego z najlepszych – Gartha Ennisa. Recenzja komiksu Punisher Max Tom 7.

Punisher Max Tom 7

Punisher Max Tom 7 w odróżnieniu do tomu 6. nie składa się z kolejnych zeszytów serii. Tym razem otrzymaliśmy zestaw opowieści, które nie tylko rozłożą na czynniki pierwsze postać Franka, ale zabiorą nas na wycieczkę z obleśnym i przerażającym Barracudą. Scenariusz do całego zestawu napisał Garth Ennis!

Born i Platoon

Seria PUNISHER MAX:

1. Punisher Max Tom 1
2. Punisher Max Tom 2
3. Punisher Max Tom 3
4. Punisher Max Tom 4
5. Punisher Max Tom 5
6. Punisher Max Tom 6
7. Punisher Max Tom 7
8. Punisher Max Tom 8
9. Punisher Max Tom 9
10. Punisher Max Tom 10

Pod tym tytułem znalazły się dwie opowieści, których akcja rozgrywa się w Wietnamie. Born opowiada nam niesławną historię Valley Forge, a składający się z sześciu zeszytów Platoon cofa się do pierwszej tury pułkownika Franka Castle w Wietnamie. Obie historie rozgrywają się w innym miejscu i czasie, ale ostatecznie więcej je łączy niż dzieli.

Bezsprzecznie jest to zasługą Gartha Ennisa. Irlandzki scenarzysta za sprawą narracji innych uczestników Wojny w Wietnamie przedstawia nam wstrząsające początku Franka Castle. Od debiutującego na polu walki pułkownika w Platoon po opętanego rządzą mordu nieustępliwego dowódcy oddziału w Born. Jeśli bowiem myślicie, że jego charakter ukształtowało morderstwo rodziny to po tej lekturze zmienicie zdanie. Prywatna tragedia była jedynie katalizatorem dla jego prawdziwej natury. Frank po prostu przeniósł wojnę na nowy teren. Nigdy nie przestał walczyć. I Garth Ennis rozumie to jak nikt inny.

The Tyger, The Cell i The End

W kolejnym akapicie zmieścimy krótką recenzję trzech nowelek, które znalazły się w tym zestawie. Każda z nich liczy po około 45 stron opowiadając trzy kompletnie inne historie. The Tyger wypada w tym zestawieniu najsłabiej mimo ciekawego pomysłu powrotu do dzieciństwa Franka. Kompletnie inaczej sprawa ma się z The Cell, gdzie Frank zostaje osadzony w więzieniu. Więzieniu, co do którego ma wielkie plany związane ze swoją działalnością. The End z kolei konstrukcją przypomina oryginalny komiks Staruszek Logan. Akcja rozgrywa się na terenie USA po wojnie nuklearnej. Frank wraz ze swoim towarzyszem chcą dotrzeć do nowojorskiego schronu, gdzie żyją ludzie, którzy uniknęli zagłady i promieniowania.

Barracuda

Recenzję zamykamy dość niestandardowym, jak na Ennisa i tę serię, opowiadaniem. Barracuda kontynuuje wątek obleśnego, ale też niezwykle silnego przeciwnika Punishera. Akcja rozgrywa się po spotkaniu Barracudy z rekinami, więc jego facjata jest jeszcze brzydsza niż pamiętamy. Oprych zostaje wynajęty przez bossa mafii, który zlecił mu… zrobienie mężczyzny z jego wątłego syna. Oswald (zwany później Hemo) cierpi na hemofilię, czyli chorobę, której skutkiem jest niedobór czynników krzepnięcia krwi. Trafiając pod opiekę Barracudy doświadczy prawdziwej jazdy bez trzymanki…

Podsumowując Punisher Max Tom 7 do fantastyczny powrót Gartha Ennisa. Należy jednak pamiętać, że nie mamy ciągłości fabularnej, a niezwiązane ze sobą opowieści i nowele. Niemniej zestaw zadowoli każdego, ponieważ jak nigdy dotąd pokazuje prawdziwą twarz Franka Castle. Bezkompromisowy i odważny komiks. Mocno polecam!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułKIERUNEK: NOC | Sezon 1 | Recenzja serialu
Następny artykułOSTATNI TANIEC | Recenzja serialu dokumentalnego
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.