Polowanie na Lewiatana

Lewiatan już za nami. To jednak nie koniec tego wątku, ponieważ Lewiatan przewija się w kolejnym albumie z serii Action Comics. Recenzja Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana.

Polowanie na Lewiatana

Superman Action Comics
0. Człowiek ze Stali
1. Superman Action Comics Tom 1: Niewidzialna Mafia
2. Superman Action Comics Tom 2: Nadejście Lewiatana
3. Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana
4. Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu
5. Superman: Action Comics, Tom 5: Ród Kentów

Podczas gdy Superman próbuje poradzić sobie z globalnym chaosem wywołanym przez organizację Lewiatan Metropolis staje w obliczu kolejnego zagrożenia. Niewidzialna mafia, która od długiego czasu działała pod nosem Supermana kończy z ukrywaniem się i stopniowo wciela w życie swój plan. Mafii pomaga potężny metaczłowiek o pseudonimie Red Cloud, a jakby tego było mało w mieście pojawia się Lex Luthor oferujący przestępcom znaczne zwiększenie ich mocy…

Mylący tytuł

Tytuł albumu – Polowanie na Lewiatana jest nieco mylący. Wątek z Wydarzenia Lewiatan jest tematem pobocznym i ma niewielki wpływ na ten komiksu. Lewiatan jest gdzieś tam w tle, często się o nim mówi, ale Bendis kładzie nacisk na zupełnie inne sprawy. I nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, szkoda natomiast, że niektórzy czytelnicy mogą poczuć się wprowadzeni w błąd. Muszę jednak wspomnieć, że to tytuł nadany przez DC, a nie inwencja Egmontu.

Trochę fillerów, Daily Planet i… Naomi!

Wydarzenie Lewiatan
1. Superman Action Comics Tom 2: Nadejście Lewiatana
2. Lewiatan
3. Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana

Poszczególne zeszyty nie niosą za sobą specjalnie skomplikowanej intrygi. Można nawet powiedzieć, że mamy do czynienia z fillerami. Fillerami, które obfitują w świetne dialogi i kapitalne sceny z Daily Planet. Serio, uwielbiam sposób w jaki Bendis przedstawia życie w najpopularniejszym dzienniku DC. Ciągła krzątanina, wkurzający się na wszystkich Perry, nieustanne szukanie „jedynki” na kolejny dzień. A to wszystko w cieniu zmiany właścicieli gazety.

W ostatnich zeszytach Bendis wprowadza nową superbohaterkę DC -Naomi! Naomi ma już swoją własna serię pod szyldem Wonder Comics, a pierwsze sześć zeszytów zebrano w albumie Naomi: Season One. Jednakże dopiero wizyta w Metropolis zapewnia jej odpowiednie przywitanie z czytelnikami. Charakterem Naomi mocno przypomina Kamalę Khan, czyli Ms. Marvel, co jest bardzo dużym komplementem dla nowej bohaterki. W Polowaniu na Lewiatana Naomi odgrywa niewielką, ale ważną rolę, a jej spotkanie z Batmanem to najlepsze, co Bendis mógł dostarczyć w tym albumie. Każda scena i każdy dialog Naomi z Batmanem to małe mistrzostwo. I choćby dla tych momentów warto poznać ten komiks.

Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana

Album Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana nie działa jako tie-in do Lewiatana, ale doskonale sprawdza się jako kolejna przygoda Supermana. Fantastycznie przedstawione Daily Planet, świetne dialogi, Niewidzialna mafia, a do tego rewelacyjna Naomi. Skutkiem takiego zestawu jest miałka fabuła, ale jestem w stanie przymknąć na to oko. Wy pewnie też.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.