Ultimate X-Men Tom 3

Nadrabiania ciąg dalszy. W moje łapki wpadł już czwarty tom serii Marvel Classic, ale najpierw zajmę się recenzją zaległej trzeciej odsłony! Recenzja komiksu Ultimate X-Men Tom 3.

Na album Ultimate X-Men Tom 3 składają się zeszyty #1-4 miniserii Ultimate War oraz zeszyty #26-33 serii Ultimate X-Men. Scenariusz, jak w poprzednich dwóch tomach, napisał Mark Millar. Rysunki stworzyli Chris Bachalo (#1-4) oraz David Finch i Adam Kubert. Wspomagali ich oraz nałożyli tusz i kolory Tim Townsend, Andy Owens, Aaron Sowd, Paul Mounts, Ben i Ray Lai, Art. Thibert, Danny Miki oraz Dave Stewart.

X-Men kontra Ave… Ultimates!

Seria Ultimate X-Men
1. Ultimate X-Men Tom 1
2. Ultimate X-Men Tom 2
3. Ultimate X-Men Tom 3
4. Ultimate X-Men Tom 4
5. Ultimate X-Men Tom 5
6. Ultimate X-Men Tom 6
7. Ultimate X-Men Tom 7
8. Ultimate X-Men Tom 8
9. Ultimate X-Men Tom 9

Album Ultimate X-Men Tom 3 otwierają cztery zeszyty miniserii Ultimate War. I od razu jest grubo, bardzo grubo. Magneto powrócił, a pierwszą decyzją jest dokonanie zamachu terrorystycznego, w którym giną setki osób. Rząd USA tym samym dowiaduje się, że Charles Xavier sfingował śmierć Magneto i uznaje go oraz jego X-Men za wspólników Bractwa Mutantów. Zadanie pojmania bądź zlikwidowania wszystkich Mutantów otrzymuje Nick Fury, który uruchamia zespół Ultimates złożony z najpotężniejszych ziemskich bohaterów. Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Czarna Wdowa, Wasp i Hawkeye nie przebierają w środkach.

Wspomniałem, że jest grubo od samego początku. I jest przez wszystkie cztery wydarzenia tej miniserii. Mark Millar w żaden sposób nie ugładzał postaci, a wręcz przeciwnie – z Ultimates zrobił prawdziwie bezwzględnych twardzieli. Kapitan Ameryka prujący w Wolverina z broni automatycznej? Jest! Iron Man bez namysłu bombardujący wyznaczoną bazę? Jest!  A to tylko przykłady. Tak powinny wyglądać tego typu starcia już zawsze. Rozmach i wiele odważnych decyzji!

Mutant poszukiwany

Zeszyty #26-33 komiku Ultimate X-Men Tom 3 skupiają się już na znienawidzonych przez świat Mutantach. X-Men w dalszym ciągu poszukiwani są jako wspólnicy Magneto, a ten postanawia skorzystać z okazji. Proponuje uczniom Xaviera dołączenie do jego „misji” zdominowania rodzaju ludzkiego. X-Men w większości są oczywiście przeciwni, ale nasilające się ataki na Mutantów zasiewają w młodych umysłach ziarno niepewności co do metod wpojonych przez Xaviera. Jakby tego było mało wśród X-Men pojawiają się wątpliwości dotyczące wydarzeń pomiędzy Wolverinem i Cyclopsem w Savage Land. Czy to możliwe, że Logan zostawił Scotta na pewną śmierć z zazdrości o Jean?

Podobnie jak w pierwszej części komiksu również tutaj mamy nieustające emocje. Trudno przewidzieć co planuje Magneto, jak na to zareaguje Xavier oraz co zrobi Fury będący pod coraz większą presją otoczenia prezydenta. Trudno przyczepić się do czegokolwiek. Mamy zwroty akcji, mamy kontrowersyjne decyzje i dawkę mocnej akcji. Wisienką na torcie jest oszczędnie dawkowana tajemnica wydarzeń jakie rozegrały się pomiędzy Wolverinem, a Cyclopsem w Savage Land. Dla mnie rewelka!

Ultimate X-Men Tom 3 – podsumowanie

Chyba najlepszy z dotychczasowych albumów X-Men pod banderą Marvel Classic. Ultimate X-Men Tom 3 ma wszystko to czego oczekujemy od scenarzystów pokroju Marka Millara i nie daje żadnych argumentów, które mogłyby uzasadnić brak egzemplarza na Waszej półce.

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

Ultimate X-Men Tom 3

Book Title: ULTIMATE X-MEN TOM 3

Book Description: Kiedy X-Men dopuścili się najgorszego możliwego występku przeciw ludzkości, rząd wysłał ich tropem Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora i pozostałych Ultimates. Nieliczna, ale potężna grupa superbohaterów powstała właśnie po to, by rozprawiać się z takimi zagrożeniami. Profesor X jednak nie próżnował i dobrze przygotował swoich uczniów na to starcie. Młodzi mutanci nie są bez szans przeciwko Ultimates. Jednak czy ciężko doświadczona walką grupa przetrwa, gdy znów pojawi się jej najpotężniejszy wróg? Magneto ma nowy pomysł, jak pokonać znienawidzonych X-Men!

Book Author: Mark Millar

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 25 August 2021

Illustrator: Chris Bachalo, David Finch, Adam Kubert

ISBN: 9788328150041

Number Of Pages: 304

Podsumowanie

Chyba najlepszy z dotychczasowych albumów X-Men pod banderą Marvel Classic. Ultimate X-Men Tom 3 ma wszystko to czego oczekujemy od scenarzystów pokroju Marka Millara i nie daje żadnych argumentów, które mogłyby uzasadnić brak egzemplarza na Waszej półce.

Overall
9.3/10
9.3/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.