Ultimate X-Men. Tom 7

Po dziewięciu miesiącach od poprzedniego tomu otrzymaliśmy ciąg dalszy przygód mutantów z serii Ultimate. Tym razem za sterami siada Robert Kirkman, który zasłynął seriami The Walking Dead oraz Invincible. Sprawdźmy. Recenzja komiksu Ultimate X-Men. Tom 7.

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach serii Ultimate X-Men #66-74 oraz Ultimate X-Men Annual #2. Scenariusz napisał Robert Kirkman. Rysunki stworzyli Tom Raney (#66-68, #72-74) i Ben Oliver (#69-71).

Noc na mieście

Seria Ultimate X-Men
1. Ultimate X-Men Tom 1
2. Ultimate X-Men Tom 2
3. Ultimate X-Men Tom 3
4. Ultimate X-Men Tom 4
5. Ultimate X-Men Tom 5
6. Ultimate X-Men Tom 6
7. Ultimate X-Men Tom 7
8. Ultimate X-Men Tom 8
9. Ultimate X-Men Tom 9

Zeszyty #66-68 zatytułowano Noc na mieście. Profesor Xavier wybiera się na tajemnicze spotkanie z równie tajemniczą kobietą z organizacji, która chciałaby przejąć finansowanie  jego szkoły. Mieszkańcy Instytutu Xaviera postanawiają skorzystać z okazji i również trochę się rozerwać. Logan i Storm wyskakują na browarka do jakiejś speluny. Rogue, która przejęła moce Gambita postanawia odświeżyć swoje relacje z Bobbym, który podobnie jak ona, został w domu. Kitty Pryde wyskoczyła na nocny patrol/randkę ze Spider-Manem. Kurt wraz z Peterem wybierają się do szpitala, by odwiedzić znajdującą się w śpiączce Dazzler. Wreszcie Jean i Scott wychodzą razem do kina, a dziewczyna oczekuje, że ułożony Summers pokaże się z trochę bardziej asertywnej strony.

Po powyższym opisie można wywnioskować, że pierwsza historia to jakieś romansidło o nastolatkach. I po części tak to wygląda. Ale tylko po części. Pozornie fillerowa rozrywka dostarcza wielu niezwykle intrygujących informacji. Pojawia się Sabretooth z zaskakującymi wieściami, Jean pokazuje swoje nieco bardziej szalone oblicze, Kurt nie może przywyknąć do prawdy o Piotrze, który jakiś czas temu wyjawił, że jest gejem. Najważniejszy jednak wątek dotyczy Phoenix. Poznajemy genezę tego kosmicznego bytu i szokującą prawdę o miejscu jego przebywania. Słowem – naprawdę dobra i interesująca historia!

Phoenix?

Drugi rozdział Ultimate X-Men. Tom 7 kontynuuje jeden z wątków pierwszego. W Instytucie Xaviera pojawiają się ludzie, którzy mają zbadać czy Jean Grey może być Phoenix. Dziewczyna czuje się wykorzystywana, ale zgadza się na prośbę Profesora i poddaje się badaniom. Tymczasem pozostali X-Men mierzą się z bractwem Mutantów, które bez większego powodu zaatakowało naszych bohaterów.

Jedni będą narzekać inni będą zachwyceni powrotem do tematu Phoenix. Temat wałkowany  był zarówno w komiksach, jak i w filmach. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet pomimo wtórności jest tutaj wiele do opowiedzenia. Nie liczcie oczywiście na rozmach i emocje podobne do tych z Sagi Mrocznej Phoenix. Kirkman niespiesznie rozwija ten wątek, a jednocześnie stara się pokazać moc i bezwzględność tajemniczej siły drzemiącej w Jean.

Magiczny

Finałowy rozdział Ultimate X-Men. Tom 7 nosi tytuł Magiczny. W oryginale jest to Magician i już mówię dlaczego. W pierwszej części tego albumu Nick Fury przywiózł do Instytutu Xaviera mutanta, który po manifestacji jego tajemniczych mocy przypadkowo zabił swoich rodziców. Elliot Boggs, bo tak się nazywa chłopak szybko zaaklimatyzował się w rezydencji X-Men, wymyślił sobie przydomek Magician i błyskawicznie dołączył do drużyny. No właśnie. Czy wszystko to nie wydarzyło się zbyt szybko?

Od samego początku coś nie pasowało mi w wątki Elliota. Trzeci akt potwierdza, że było to trafne spostrzeżenie. Kirkman zgrabnie łączy ze sobą rozsiane od samego początku wskazówki i gdy wyjawia prawdę, wszystko zaczyna mieć sens. Mamy tutaj dużo akcji i całkiem sporo twistów. Bardzo dobre czytadło!

Punkt krytyczny

Ultimate X-Men. Tom 7 wieńczy Annual #2. Zaskakująco, zamiast klasycznej, niezobowiązującej historii, otrzymaliśmy tutaj bardzo poważny wątek, który na pewno wpłynie na drużynę. Kurt Wagner aka Nightcrawler wykrada ze szpitala budzącą się ze śpiączki Dazzler. Kurt opowiada jej nieprawdziwe historie, przez co dziewczyna przestaje wierzyć komukolwiek..

Opowieść mieści się w samym Annualu, więc nie mówię nic więcej. Ważne, że jest to bardzo emocjonalny i smutny rozdział. Nightcrawler to jedna z moich ulubionych postaci, więc na początku byłem zły, że Kirkman zrobił z niego homofoba, a następnie zrobiło mi się go żal. Chyba tylko Logan wycierpiał tyle co on przed przystąpieniem do X-Men, co choć po części może uzasadniać jego zachowanie. Czy aby na pewno?

Ultimate X-Men. Tom 7 – podsumowanie

Robert Kirkman pisząc Invincible udowodnił, że jak mało kto, potrafi pokazać burzliwe relacje wśród nastolatków. Ultimate X-Men. Tom 7 to komiks, który bardzo mocno stawia na rozwój postaci i pogłębianie ich charakterów. Trzeba jednak pamiętać, że niekiedy robi to kosztem akcji i intryg. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale pamiętajcie o tym zamawiając komiks.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ULTIMATE X-MEN. TOM 7
Ultimate X-Men. Tom 7

Book Description: Po tym, jak stawili czoło intrydze Magneto, uczniowie ze szkoły Charlesa Xaviera postanawiają rozerwać się na mieście. Podczas wieczoru w pubie Storm i Wolverine wpadają jednak na dawnego wroga, który przekazuje im straszną tajemnicę. Niedługo potem tajemniczy Kościół Oświecenia Shi’ar nabiera podejrzeń, że Jean Grey już wkrótce stanie się ich odrodzoną boginią. Co więcej, do drużyny dołącza niebywale potężny mutant Magician, a jeden ze stałych członków X-Men dokonuje potwornego czynu… Czy szkoła Xaviera przetrwa tę ciężką próbę?

Book Author: Robert Kirkman

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 29 May 2024

Illustrator: Tom Raney, Ben Oliver, Salvador Larroca, Leinil Francis Yu

ISBN: 9788328162730

Number Of Pages: 264

Podsumowanie

Robert Kirkman pisząc Invincible udowodnił, że jak mało kto, potrafi pokazać burzliwe relacje wśród nastolatków. Ultimate X-Men. Tom 7 to komiks, który bardzo mocno stawia na rozwój postaci i pogłębianie ich charakterów. Trzeba jednak pamiętać, że niekiedy robi to kosztem akcji i intryg. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale pamiętajcie o tym zamawiając komiks.

Overall
8/10
8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.