Za nami trzeci sezon równie dziwnego co fascynującego serialu AppleTV+ opowiadającego o… w sumie nie do końca wiadomo. Jak wypada rzekomo przedostatnia seria? Tego dowiecie się poniżej. Recenzja serialu Servant Sezon 3.

Akcja Servant Sezon 3 rozpoczyna się niedługo po dramatycznym finale serii drugiej. Jednak, jeśli spodziewacie się gigantycznych emocji od pierwszych minut to muszę was rozczarować. Seria trzecia rozpoczyna się bardzo, ale to bardzo spokojnie i ten stan utrzymuje się przez pierwsze 3-4 odcinki. Ale po kolei.

Cisza przed burzą

Seria
1. Servant Sezon 1
2. Servant Sezon 2
3. Servant Sezon 3
4. Servant Sezon 4

Leanne zmieniła podejście do swojej bliżej niesprecyzowanej wiary i wpajanych od najmłodszych lat ideałów kultu, z którego się wywodzi. Dziewczyna obawia się o swoje życie, ciągle spodziewa się najgorszego, a w każdą nowo poznaną osobę traktuje jak wysłannika sekty. Ten bliski paranoi stan zaczyna doskwierać Turnerom, którzy wreszcie zaczynają cieszyć się życiem, a ich kariery na nowo nabierają kolorów…

Po ostatnich wydarzeniach Leanne dużo bardziej ufa Seanowi. Ten traktuje dziewczynę jak członka rodziny i chętnie wprowadza ją w tajniki swojej pracy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Dorothy. Matka Jericho stopniowo wraca do destrukcyjnych nawyków, które doprowadziły do tragedii kilka miesięcy temu. Robi wszystko, aby uratować swoją medialną karierę i wrócić na reporterski szczyt. Znów zaczyna zaniedbywać rodzinę i stawiać swoje cele ponad rodzinę. A na to nie zamierza pozwolić Leanne. Bo przecież to właśnie dla rodziny Turnerów poświęciła wszystko, co miała…

Nowa Leanne!

Servant Sezon 3 to bardzo duży krok dla rozwoju postaci Leanne. Dziewczyna zaczyna walczyć o swoje i nie boi się przedstawić swojego zdania. Z biegiem sezonu staje się nie tylko odważniejsza, ale też pewniejsza siebie i swojej przynależności. Objawia się to nie tylko w zmianie jej ubioru, ale też w zachowaniu. Momentami Leanne robi się naprawdę groźna i przerażająca. Oczywiście nie mogę zdradzić szczegółów, ale w pewnym momencie możecie zmienić zdanie o dziewczynie. Czy stanie się w przyszłości czarnym charakterem tej historii? Trudno powiedzieć, ale kompletna zmiana jej zachowania mówi nam dużo więcej o jej równie cudownych co groźnych umiejętnościach. Jasne, dalej nie wiemy, w jaki sposób przywróciła do życia Jericho, ale twórcy robią malutki kroczek w kierunku prawdy.

Najlepszy sezon!

Opis wydarzeń z kolejnych odcinków będzie dość dużym spoilerem, muszę więc ograniczyć się do ogólników. Servant Sezon 3 po nudnawych pierwszych epizodach nabiera tempa i w ostateczności dostarcza najlepszy z dotychczasowych sezonów. Nie jest może tak dziwnie i zarazem fascynująco enigmatyczny jak pierwszy, ale dostarcza wielu zróżnicowanych emocji, zwrotów akcji oraz niespodziewanych decyzji bohaterów. Jest naprawdę dobrze!

Servant Sezon 3 – podsumowanie

To nie jest serial dla każdego. Servant Sezon 3 podobnie jak poprzednie sezony to produkcja skierowana do osób ceniących oryginalność i klimat. Dla mnie jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych seriali ostatnich lat i bardzo mocno wam go polecam.

ShSerial dostępny na Apple TV+

Poprzedni artykułMATRIX ZMARTWYCHWSTANIA | Recenzja dodatków Blu-Ray
Następny artykułTHE WALKING DEAD | Sezon 11B | Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.