Dwie trzecie finałowego sezonu TWD za nami. Do zakończenia serialu zostało już tylko osiem odcinków, więc czas nadrobić zaległości. Recenzja serialu The Walking Dead Sezon 11B.

Dokończyć niedokończone

Jak wspomniałem wyżej finałowy sezon The Walking Dead składa się wyjątkowo z 24 odcinków, które zostały podzielone na 3 serii po 8 każda. Pierwsza część sezonu przedstawiła nam Commonwealth, które w polskiej wersji nazwano Wspólnotą. Jednakże główna oś fabularna skupiła się na trzonie grupy, który walczył z kolejnymi psycholami. I od tego właśnie wątku zaczynamy The Walking Dead Sezon 11B. Zostaje on zakończony wraz premierowym odcinkiem serii zostawiając małą furtkę na przyszłość. Wraz z 10. odcinkiem finałowej serii oficjalnie rozpoczynamy ostatni arc serialowych Żywych Trupów!

Witajcie we Wspólnocie!

The Walking Dead Sezon 10:
1. The Walking Dead 10A
2. The Walking Dead 10B
3. The Walking Dead 10×16
4. The Walking Dead 10C


The Walking Dead Sezon 11
1. The Walking Dead 11A
2. The Walking Dead 11B
3. The Walking Dead 11C (2022)

Pozostałe siedem odcinków The Walking Dead Sezon 11B rozkręca główny wątek tejże serii. Większość mieszkańców Alexandrii i Wzgórza przeniosła się do Commonwealth, by rozpocząć nowe życie. Zgodnie z obowiązującymi w zamieszkałej przez przeszło 50 000 ludzi Wspólnocie zasadami osoby, które „w poprzednim życiu” pełniły różne funkcje również i tutaj mogą wrócić do swoich zawodów sprzed czasów Szwendaczy. Mamy więc prawników, dziennikarzy, lekarzy, kelnerów, policjantów i żołnierzy. Connie i Kelly zajmują się dziennikarstwem śledczym, Daryl i Rosita przystępują do miejscowego odpowiednika policji. Eugene powoli odkrywa prawdę o włodarzach Wspólnoty, Ezekiel postanawia pomóc osoby pozostawione przez system, a Carol… pomóc Ezekielowi. Jednak część postaci została potraktowana bardzo maginalnie. Yumiko, która poprzednio miała sporo scen teraz pojawia się na… może 2 minuty. O jakąś minutę więcej dostała Magna, a wątek Księżniczki została sprowadzony do… bycia dziewczyną Mercera. I tyle.

Zmiana na dobre

Olanie części postaci może drażnić, ale nie można nie zauważyć, że Wspólnota to wielki powiew świeżości w świecie The Walking Dead. Miasto będące namiastką starego świata to coś czego w serialu nie mieliśmy jeszcze nigdy. Pełne ludzi ulice, kafejki, bary, wielkie przyjęcia – to wszystko wygląda bardzo świeżo w tym już nieświeżym serialu. Wraz ze zwiększeniem populacji do głosy wracają pieniądze, za którymi w pogoń ruszają karierowicze i przestępcy. Ogólnie rzecz biorąc jest tutaj potencjał na więcej niż jeden sezon.

Lasów też nie brakuje

Żeby jednak nie było tak kolorowo w The Walking Dead Sezon 11B nie brakuje biegania po lasach, wyskakujących znikąd zombie i kolejnej dziwnej społeczności do ubicia. W wątku tym udział bierze Maggie, wraca pojawiający się i znikający Negan, a także Aaron z Gabrielem. Nie jest to specjalnie odkrywcze i praktycznie wszystko już widzieliśmy. Sytuację ratują postaci ze Wspólnoty. Nie zawsze jednowymiarowe i sporo mieszające w fabule.

The Walking Dead Sezon 11B – podsumowanie

Zaskakująco podobało mi się! Myślałem, że się po nim przejadę, ale The Walking Dead Sezon 11B to naprawdę udana seria. Na nawiedzające serię głupoty wreszcie można ze spokojnym sumieniem przymknąć oko i cieszyć się kolejnymi zwrotami akcji. Po raz pierwszy od kilku lat naprawdę nie mogę doczekać się Sezonu 11C.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułSERVANT | Sezon 3 | AppleTV+
Następny artykułPUNISHER TOM 2 | Marvel Knights | Garth Ennis
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.