SANDMAN 7 Ulotne życia 300

Netflixowy Sandman okazał się kapitalną adaptacją, która wśród moich znajomych rozbudziła zainteresowanie komiksami Neila Gaimana. Komiksami, których nowa edycja małymi krokami zbliża się ku końcowi. Wraz z październikową premierą zapraszam do zapoznania się z recenzją Sandman Tom 7: Ulotne życia.

Album Sandman Tom 7: Ulotne życia zawiera zeszyty oryginalnej serii The Sandman #41-49. Scenariusz napisał Neil Gaiman, a ilustracje stworzyli Jill Thompson oraz Vince Locke.

Życia ulotne

Maligna, najmłodsza z rodzeństwa Nieskończonych zapragnęła odnaleźć zaginionego brata Zniszczenie. Zniszczenie zaprzestał wykonywania swoich „obowiązków” i odszedł w nieznane ponad 300 lat temu. Większość rodzeństwa nie jest zainteresowana odnalezieniem brata, ale Malignie udaje się namówić zdruzgotanego kolejnym rozstaniem Morfeusza, by wyruszył wraz z nią na poszukiwania. Władca Snów godzi się pod warunkiem, że poszukiwania odbędą się w świecie jawy w zgodzie w zasadami tam panującymi…

Hej przygodo!

Sandman (nowe wydanie)
1. Sandman Tom 1: Preludia i Nokturny
2. Sandman Tom 2: Dom Lalki 
3. Sandman Tom 3: Kraina Snów
4. Sandman Tom 4: Pora mgieł
5. Sandman Tom 5: Zabawa w ciebie
6. Sandman Tom 6: Refleksie i przypowieści
7.Sandman Tom 7: Ulotne życia
8. Sandman Tom 8: Koniec Światów (grudzień 2022)
9. Sandman Tom 9: Panie Łaskawe
10. Sandman Tom 10: Przebudzenie

Sandman Tom 7: Ulotne życia po raz pierwszy oda dawna przestawia jedną, długą i wielowątkową historię. Historię, która ma znaczenie zarówno dosłowne, jak i metaforyczne. Pełna przygód podróż Snu i Maligny rozpoczyna się na lotnisku w Dublinie, prowadzi przez pewien strip club, pałac królowej kotów Bast, świątynię Orfeusza, aż do pewnej małej wysypki. Każde z odwiedzonych miejsc to nowe postaci, a wraz z nimi nowe wątki i historie. W historii pojawiają się też inni Nieskończeni, ale Pożądanie i Rozpacz odgrywają tylko epizody. Spotykamy też Śmierć, która jak zwykle wywołuje u mnie ciarki.

W dotychczasowych zeszytach Maligna pojawiała się bardzo rzadko. W Sandman Tom 7: Ulotne życia najmłodsza i jednocześnie najbardziej rozchwiana z Nieskończonych kradnie wszystkie sceny, w których się pojawia. Przyznam, że na początku ciężko zrozumieć co chce przekazać swoimi nieskładnymi i chaotycznymi wypowiedziami, ale to przecież personifikacja maligny i trudno oczekiwać czegoś innego. Z biegiem czasu Maligna wyrasta na bardzo ważną postać, która przyczynia się do wielkiej zmiany u zawsze chłodnego i surowego Morfeusza.

Sandman Tom 7: Ulotne życia – podsumowanie

Nawet Nieskończeni mogą się zmienić i o tym opowiada Sandman Tom 7: Ulotne życia. Neil Gaiman po raz kolejny zaskakuje innym podejściem, a każdy pomysł wydaje się strzałem w dziesiątkę. Nawet, z perspektywy dzisiejszych czasów, archaiczna kreska wprost idealnie odwzorowuje przedstawioną historię i niesiony przez nią ładunek emocjonalny.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - %
    0%
  • RYSUNKI - %
    0%
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - %
    0%

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułDC LIGA SUPER-PETS 9 listopada na Blu-Ray i DVD
Następny artykułRÓD SMOKA na płytach 4K UHD w Walentynki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.