Finałowy sezon The Walking Dead czas zacząć. Ostatnia odsłona głównej serii zostanie zamknięta w 24 odcinkach podzielonych na trzy okna emisji po osiem odcinków. Za nami pierwsza partia epizodów i tym samym moja opinia od The Walking Dead Sezon 11A.

W poszukiwaniu zapasów

The Walking Dead Sezon 10:
1. The Walking Dead 10A
2. The Walking Dead 10B
3. The Walking Dead 10×16
4. The Walking Dead 10C


The Walking Dead Sezon 11
1. The Walking Dead 11A
2. The Walking Dead 11B
3. The Walking Dead 11C (2022)

The Walking Dead Sezon 11A rozpoczyna się niedługo po finale 10. serii. Alexandrii zaczyna doskwierać brak pożywienia. Starcie z Szeptaczami kompletnie zniszczyło uprawy, a pobliskie zabudowania zostały już dawno splądrowane i oczyszczone. Jedynym wyjściem okazuje się wyprawa do Meridian, miejsca, w którym przez pewien czas mieszkała Maggie (gdy jej nie było) i skąd wraz z niewielką grupą została przepędzona przez tajemniczą militarną grupę. Maggie, Daryl, Gabriel, Alden oraz Negan ruszają z misją ostatniej szansy dla Alexandrii.

Mały, wielki świat

Tymczasem w Commonwealth Eugene, Ezekiel, Yumiko i Księżniczka trafiają na przesłuchanie, a raczej selekcję mającą zapewnić im (lub nie) pobyt w wielkiej społeczności. Bohaterowie szybko odkrywają, że Commonwealth jest znacznie większe niż można było przypuszczać, a struktura społeczności bardzo przypomina dawny świat. Przy okazji Yumiko dowiaduje się, że mieszka tutaj… jej brat.

The Walking Dead Sezon 11A

Pierwsze dwa odcinki TWD 11A zatytułowane Archon i Archon II są naprawdę znakomite. Utrzymane w konwencji mrocznego thrillera przypominają dawne czasy serialu i dość fajnie rozwijają relację Maggie – Negan. Napięcie trochę rozjeżdża się w trzecim odcinku, a w kolejnych zanika już całkowicie. Tym samym po bardzo ciekawym początku wracamy do poziomu, do jakiego przyzwyczaiło nas kilka poprzednich sezonów. Interesujące momenty przeplatają się z nudnymi fragmentami i dialogami zupełnie o niczym.

Raz gorzej

Zdecydowanie najsłabiej w The Walking Dead Sezon 11A wypadają wydarzenia w Alexandrii. W domu pozostała Carol, a wraz nią Rosita, Aaron, Jerry, Magna i kilka osób z drugiego i trzeciego planu. W ciągu pierwszych ośmiu odcinków wracamy tam raptem na jakieś dwa odcinki, co i tak wydaje się zupełnie niepotrzebne. Szczytem głupoty jest huragan z finałowego odcinka, który wydaje się jakimś dziwnym żartem scenarzystów. Przy okazji zostaje wyjaśniony wątek zaginionej dawno temu Connie, a do grupy dołącza Vergil, który towarzyszył Michonne w jej ostatni odcinku.

Raz lepiej

Na plus należy zaliczyć nowych przeciwników. Reapers nie są może jakimś wielkim powiewem świeżości, bowiem struktura ich grupy przypomina nieco Zbawców Negana, ale zdecydowanie mają swoje momenty. Czar nieco pryska, gdy grupę infiltruje Daryl i zdajemy sobie sprawę, że to tylko kilku twardzieli, nic więcej, ale nadrabiają zadziornymi charakterami.

Za to na zdecydowany plus relacja Maggie – Negan. Negan, który do tej pory zbywał milczeniem wszystkie ataki ze strony Maggie wreszcie pokazuje swój charakter. Dzięki temu mamy kilka naprawdę zacnych scen pomiędzy tą dwójką. Twórcy mogli spokojnie oprzeć cały TWD 11A na tej relacji i nie bawić się w pseudozagrożenia w Alexandrii.

Na koniec kilka słów o Commonwealth (Wspólnocie). W całym The Walking Dead Sezon 11A nie dowiadujemy się zbyt wiele, ale dzięki temu całość wygląda bardzo intrygująco. Poszczególne sceny (przesłuchanie, wywiad z całego życia) dają nam dość dobre wyobrażenie z jak bardzo rozwiniętą i zdyscyplinowaną społecznością mamy tutaj do czynienia. Póki co jest duży potencjał, ale na rozwinięcie wątku musimy poczekać do The Walking Dead Sezon 11B.

The Walking Dead Sezon 11A – podsumowanie

Można powiedzieć – klasycznie. The Walking Dead Sezon 11A przeplata bardzo dobre odcinki ze średnimi, a pomiędzy nimi miejsce zagrzały nudne, nic nie wnoszące zapychacze. Po ośmiu odcinkach naprawdę nie wiemy, gdzie ostatecznie zabierze nas ten finałowy sezon, ale kilka wydarzeń może sugerować, że gdzieś pod koniec możemy zobaczyć Ricka i Michonne. Na ten moment takie mocne pięć na dziesięć.

Serial w Polsce możecie oglądać na FOX TV. Poprzednie sezony zobaczycie na HBO GO i Netflix

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułNIEŚMIERTELNY HULK TOM 1 | Al Ewing | Recenzja komiksu Marvel Fresh
Następny artykułDC FANDOME | Zapowiedź wydarzenia
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.