Za nami przedostatni odcinek serialu WandaVision. Przedostatni, ponieważ jest to tzw. event series czyli historia zamknięta w jednym sezonie bez planów kontynuacji. Serial od początku miał tak wyglądać, więc nie jest to decyzja podjęta ze względu na słabą oglądalność. Wręcz przeciwnie. WandaVision bije kolejne rekordy popularności, załatwia platformie Disney+ miliony subskrybentów i rozgrzewa do czerwoności torrentowe trackery. Ale o tym jeszcze przyjdzie nam podyskutować. Tymczasem pełna spoilerów recenzja i analiza najnowszego epizodu, czyli WandaVision Odcinek 8.

Aghata all along…

Zakończenie siódmego odcinka potwierdziło kilka spekulacji i teorii, ale nie wszystkie. Okazało się, że to przezabawna sąsiadka Agnes stała za większością niekontrolowanych przez Wandę wydarzeń w Westview. W finale epizodu zdradziła również swoje prawdziwe imię i jest ono punktem wyjścia dla najnowszego WandaVision Odcinek 8.

Recenzje odcinków
1. WandaVision Odcinki 1-5
2. WandaVision Odcinek 6
3. WandaVision Odcinek 7
4. WandaVision Odcinek 8
5. WandaVision Odcinek 9 

Agnes to Agatha Harkness, czarownica z Salem. Sabat czarownic próbował pozbyć się zbyt potężnej siostry już w 1963 roku. Agatha nie tylko przetrwała, ale też pozbawiła życia inne czarownice i od tamtej pory nieprzerwanie rosła w siłę. Agatha pod postacią Agnes pojawiła się w Westview, by dowiedzieć się w jaki sposób Wanda stworzyła całą tą iluzję jednocześnie kontrolując umysły dziesiątek mieszkańców. Bez zaklęć, bez run, bez inkantacji. W skrócie Agatha/Agnes stoi za wydarzeniami, które zaskakiwały również Wandę, ale nie ona odpowiada za HEX. Największym jej osiągnięciem było pojawienie się podróbki Pietro (Fake Pietro – Fietro), co oznacza, że nie byliśmy świadkami ściągnięcia mutantów do uniwersum Marvela. Tylko zręcznej manipulacji Agnes nie potrafiącej dotrzeć do ciała Quicksilvera pogrzebanego pod ruinami Sokovii.

Previously On

Seriale MCU Disney+
1. WandaVision (odc. 1-5odc. 6odc. 7odc. 8odc. 9)
2. The Falcon and the Winter Soldier
3. Loki
4. What If…?
5. Hawkeye
6. Moon Knight
7. Ms. Marvel
8. Mecenas She-Hulk
9. Loki Sezon 2 (2023)

Taki właśnie tytuł nosi WandaVision Odcinek 8. Agnes/Agatha zmusza pozbawioną swoich mocy Wandę (zręczna pułapka z wykorzystaniem run) do przeżywania kluczowych momentów swojego życia. W efekcie widzimy śmierć rodziców Wandy i Pietro w bombardowaniu przy użyciu technologii Stark Industries. Następnie przenosimy się do bazy Hydry, gdzie von Strucker pracował nad Kamieniem Umysły z kostura Lokiego. Po raz pierwszy widzimy w jaki sposób Wanda uzyskała swoje moce, ponieważ w scenie po napisach filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz tego fragmentu nie było. Kolejny przeskok przenosi nas do siedziby Avengers (w trakcie wydarzeń Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów). W każdej z tych swoistych retrospekcji Wanda ogląda jakiś sitcom, co wyjaśnia stylistykę poprzednich odcinków i życia Visionów.

Ostatnia wizja WandaVision Odcinek 8 wyjaśnia wiele. Wracamy do momentu, gdy Wanda przyszła do siedziby S.W.O.R.D. by odebrać ciało Visiona, aby go pochować. NIE chciała wykraść ciała ani go ożywiać. Planowała się pożegnać z ukochanym, ponieważ Hulk odwrócił pstryknięcie Thanosa po 5 latach, więc po powrocie Wandy po Visionie nie było śladu. Okazało się jednak, że syntezoid jest rozmontowywany przez SWORD, a jego pozbawione Kamienia Umysłu ciało nie reaguje na Wandę.

Zdruzgotana Wanda wyjeżdża do Westview, gdzie dwójka kupiła ziemię dawno temu i daje upust wezbranym emocjom. W efekcie nieświadomie tworzy doskonałą iluzję miasteczka oraz tworzy własną wersję Visiona. Nie jest do końca jasne w jaki sposób to zrobiła, ale wszechobecny kolor żółty kontrastujący z czerwoną magią Wandy sugeruje, że jest to efekt oddziaływania Kamienia Nieskończoności. Kamień Umysłu z Kostura Lokiego dał moce Wandzie, a następnie dał życie Visionowi, więc jest on wspólnym mianownikiem wszystkiego, co do tej pory zobaczyliśmy. Vision z Westview nie jest ożywionym ciałem syntezoida, a magicznym konstruktem w całości stworzonym przez Wandę!

Scarlet Witch!

Ostatnia scena WandaVision Odcinek 8 pokazuje, że Agnes odkryła kim jej zdaniem jest Wanda. Agnes nazywa ją bytem zdolnym do spontanicznego tworzenia, mitem wśród czarownic. To czego dokonała Wanda jest Magią Chaosu co czyni ją Scarlet Witch (komiksowy pseudonim Wandy). Nazwa Scarlet Witch została tutaj użyta po raz pierwszy od początku Kinowego Uniwersum Marvela. Nikt nigdy wcześniej, nikt nie nazwał tak Wandy.

Mimo sugestywnego zakończenia nie uważam, że to Agnes / Agatha będzie główną przeciwniczką w finałowym epizodzie. Może świadczyć o tym scena po napisach. Hayward cały czas posiadał ciało Visiona i przez cały czas próbował je uruchomić. Dopiero wysłanie drona, który jakiś czas temu wyrzuciła z HEX-a Wanda pozwoliło zebrać energię zdolną zasilić jego ciało (przypominam, że energia Wandy pochodzi od Kamienia Umysłu). Szykuje się, więc pojedynek czarownic oraz syntezoidów. A może to jeszcze nie wszystko?  Dowiemy się już za tydzień!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.