Drugi serial MCU i pierwszy, który otrzymał drugi sezon. Tom Hiddleston powraca w roli, która rozpędziła jego karierę i zapewniła uwielbienie fanów na całym świecie. Recenzja Loki Sezon 2.

Loki Sezon 2

Seriale MCU od Disney+
1. WandaVision (odc. 1-5odc. 6odc. 7odc. 8odc. 9)
2. The Falcon and the Winter Soldier
3. Loki
4. What If…?
5. Hawkeye
6. Moon Knight
7. Ms. Marvel
8. Mecenas She-Hulk
9. Loki Sezon 2
10. What If… Sezon 2

11. Echo (9 stycznia 2024)

Ten, Który Trwa nie żyje. Sofie zabijając Kanga doprowadziła do zaburzenia nieustannie rozgałęziających się linii czasowych. Okazuje się, że bezceremonialne „przycinanie” nowo powstałych gałęzi choć brutalne, spełniało swoje zadanie. Wykładniczy przyrost kolejnych alternatywnych rzeczywistości sprawia, ze Wrzeciono staje się przeciążone i nie wiadomo jak długo wytrzyma przed kompletną katastrofą…

Po powrocie z Krańca Czasu Loki wpada w czasopoślizg, który losowo przerzuca go w bardzo różne okresy TVA. By opanować tę dziwną przypadłość Loki korzysta z pomocy Uroborosa / Ubi, twórcy instrukcji TVA… cierpiącego na doskwierającą przez dziesięciolecia samotność. Tymczasem Renslayer i Panna Minutka wcielają w życie plan mający na celu przywrócenie Tego, Który Trwa. Namierzając jeden z wariantów Kanga, żyjącego w XIX wieku Victora Timely próbują naprowadzić go na odkrycia, które finalnie sprawią, że zajmie miejsce zamordowanego przez Sofie Kanga.

Szaleństwo i ON

Loki Sezon 2 już na samym początku odpina wrotki. I to w jak najbardziej pozytywnym tego z stwierdzenia znaczeniu. Podczas, gdy pierwszy sezon oswajał nas z TVA i tajnikami Multiwersum, drugi bawi się czasem. Dostajemy tu chyba wszystkie, również te najbardziej skomplikowane, teorie dotyczące czasu, wpływania na przyszłość i alternatywnych linii czasowych. W roli przewodnika robią tu naprzemiennie Ubi i Timely, który zaskakująco otrzymał rozbudowaną rolę. Po pierwszej serii myślałem, że obecność Majorsa będzie porównywalna, ale tym razem jest go znacznie więcej. Victor Timely odkrywa bardzo ważną rolę, ale w żadnym wypadku nie przyćmiewa tytułowego bohatera.

Tak, Loki Sezon 2 to pomimo wsparcia Owena Wilsona i fantastycznego Ke Huy Quana teatr jednego aktora. Postać Toma Hiddlestona otrzymała niepowtarzalną szansę na odkupienie swoich win. Serialowy Loki to już nie ten sam, egoistyczny, żądny władzy i pokłonów bożek. Loki to teraz osoba zdolna do największych poświęceń, by zrobić coś dobrego. Jego ewolucja od pierwszego odcinka pierwszej serii do finałowego odcinka serii drugiej robi ogromne wrażenie. Życzę każdej postaci takiego arcu, jaki otrzymał asgardzki bóg kłamstw.

Jedna całość

To co w Loki Sezon 2 zachwyca najmocniej to spójność i konsekwencja. Obie serie tworzą jedną, przemyślaną od początku do samego końca, całość. Nie da rady ocenić jednego wybranego odcinka, bo każdy z nich dokłada cegiełkę, która ma znaczenie w wielkim finale. Po obejrzeniu całej serii zdałem sobie sprawę, że recenzenci marudzący na pierwsze odcinki wpadli w sidła twórców, którzy pisząc kolejne rozdziały traktowali wszystko jako jedną opowieść.

Opowieść piękną, przewrotną ze słodko-gorzkim zakończeniem. Loki Sezon 2 potrafi wywołać skrajne emocje. Wartką akcję urozmaica humor sytuacyjny, dialogi przerywają kapitalne teksty w wykonaniu chyba wszystkich bohaterów. Ale jak przychodzi do ostatecznych rozstrzygnięć fabuła chwyta za gardło i można uronić łzę wzruszenia. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek odczuwał taką huśtawkę nastrojów podczas oglądania Marvela. I za to wielkie dzięki!

Loki Sezon 2 – podsumowanie

Fantastyczny serial. Loki Sezon 2 to piękne podsumowanie długiej i krętej drogi, którą przebył książę kłamstw. Zakończenie drugiego sezonu jest przewrotne, cudownie przemyślane i tak bardzo pasujące, że nie starcza mi ochów i achów. Wygląda na to, że nie otrzymamy trzeciej serii, ale dokładnie tak powinno być. Zejść ze sceny po takim finale – życzyłbym tego każdej postaci.

Serial obejrzycie na Disney+

PS. Wiadomość z ostatniej chwili. Disney/Marvel zwolnił Jonathana Majorsa chwilę po sądowym rozstrzygnięciu. Ława przysięgłych uznała go winnym zarzucanych mu czynów i Majors trafi do więzienia. Na jaki okres dowiemy się 20 lutego. Z naszej perspektywy najważniejsze jest jednak to, co dalej z Kangiem. Czy będzie recast tej postaci, czy może nowym złolem tej sagi zostanie ktoś inny (Doom?). Póki co nie wiadomo.

LOKI | SEZON 2

Description: Nieprzewidywalny złoczyńca Loki (Tom Hiddleston) powraca do roli boga oszustwa w drugim sezonie serialu Loki od Marvel Studios, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec Gry.

Author: Michael Waldron

Podsumowanie

Fantastyczny serial. Loki Sezon 2 to piękne podsumowanie długiej i krętej drogi, którą przebył książę kłamstw. Zakończenie drugiego sezonu jest przewrotne, cudownie przemyślane i tak bardzo pasujące, że nie starcza mi ochów i achów. Wygląda na to, że nie otrzymamy trzeciej serii, ale dokładnie tak powinno być. Zejść ze sceny po takim finale – życzyłbym tego każdej postaci.

Overall
10/10
10/10
Poprzedni artykułMIĘDZYWYMIAROWA LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI | Joshua Williamson i Dennis Culver | Recenzja komiksu DC
Następny artykułINDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA | Recenzja wydania Blu-ray
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.