Avengers Tom 2: Dookoła świata

Jason Aaron komiksem zatytułowanym Ostatnia Fala dał początek nowej, potężnej drużynie Avengers. Ponadto był to komiks sprawdzający się jako lekki restart pogmatwanych losów wielu bohaterów Marvela. Czas na ciąg dalszy. Recenzja komiksu Avengers Tom 2: Dookoła Świata.

Album Avengers Tom 2: Dookoła Świata składa się z zeszytów #7-12 serii Avengers. Zeszyty zostały następnie wydane w albumie Avengers by Jason Aaron vol. 2: World Tour. Scenariusz napisał (jak wskazuje tytuł) Jason Aaron, a ilustracje stworzyła Sara Pichelli wraz z Davidem Marquezem.

Dookoła świata

Po starciu z Mrocznymi Celestianiami i odkryciu tajemnic naszego pochodzenia drużyna Avengers przeniosła się do nowej bazy. A jest nią spoczywający na biegunie północnym korpus martwego od dziesiątek tysięcy lat Celestianina. Jednocześnie członkowie Avengers jednocześnie wybierają na swojego lidera Czarną Panterę. Wybór nie leży zarówno rządowi Stanów Zjednoczonych, wszak T’Challa jest królem Wakandy, jak również Namorowi, władcy Atlandtydy, który od dawna skonfliktowany jest z Wakandą. Jakby tego było mało na jaw wychodzą fakty na temat… pierwszego Ghost Ridera.

Dużo, bardzo dużo wątków.

Avengers Jasona Aarona
1. Avengers Tom 1: Ostatnia Fala
2. Avengers Tom 2: Dookoła świata
3. Avengers Tom 3: Wojna wampirów
Avengers: Bez drogi do domu
4. Avengers Tom 4: Wojna Światów
5. Avengers Tom 5: Wyścig Upiornych Jeźdźców
6. Avengers  Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna
7. Avengers Tom 7: Era Khonshu
8. Avengers Tom 8: Wejście feniksa
9. Avengers Tom 9: Wielka Wojna She-Hulk (wkrótce)
10. Avengers Vol. 10: The Death Hunters
11 .Avengers Vol. 11: History’s Mightiest Heroes

Nowa drużyna Avengers jest najpotężniejsza od lat. Oprócz Czarnej Pantery mamy tutaj Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę, Kapitan Marvel, She-Hulk, Doktora Strange oraz Ghost Ridera w osobie Robbie Reyesa. Z tego też powodu komiks poświęca sporo czasu na wyklarowanie pewnych wątków i wyprostowanie relacji pomiędzy bohaterami. Doskonale wypada relacja Tony Stark – Carol Denvers, ale równie dobrze (zabawnie i niezręcznie) prezentuje się sprawa wiszącego w powietrzu romansu Thora z Jennifer Walters (She-Hulk). Najważniejszym jednak wątkiem jest powrót do przeszłości, gdzie poznajemy origin pierwszego Ghost Ridera w historii. Aaron kontynuuje tym samym wątek z Ostatniej Fali, gdzie opowiedział nam co nieco na temat prehistorycznej drużyny Avengers. Mnie najbardziej cieszy fakt, że nareszcie dowiadujemy się czegoś więcej o pochodzeniu płonącej czaszki.

Bardzo dużo konfliktów

Na przestrzeni 160 stron Avengers Tom 2: Dookoła Świata oprócz retrospekcji i małych nieporozumień mamy też sporo poważnych konfliktów. Prym wiedzie bunt Namora, który postanawia chronić oceany według własnego prawa. Bezwzględnego i brutalnego prawa. Tajemnica jego zmiany i mocy jaką dysponuje zostanie zapewne rozwinięta w przyszłości, ale już wiemy, że będzie to mocny przeciwnik. Wraca też pewny, zamordowany przez Deadpoola człowiek, który z ramienia generała Rossa buduje drużyną, która będzie mogła stawić odpór potężnym Avengers. Do tego rosyjska drużyna superbohaterów… A byłbym zapomniał też dziwnym spotkaniu Lokiego z przyszłym, bardzo nieoczywistym posiadaczem mocy Phoenix…

Avengers Tom 2: Dookoła Świata – podsumowanie

Podobnie jak poprzednio. Avengers Tom 2: Dookoła Świata średnio sprawdza się w wyrywkowej lekturze. Jeśli jednak zestawimy ten komiks z tomem pierwszym i przyjrzymy się wątkom, które zostaną dopiero rozwinięte wyłania się wtedy bardzo intrygujący plan Aarona. Szczerze nie wiem, dokąd nas to wszystko zaprowadzi, ale na ten moment bardzo mi się podoba.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Pierwszy Ghost Rider...
Avengers Tom 2: Dookoła świata

Book Title: AVENGERS TOM 2: DOOKOŁA ŚWIATA

Book Description: Drużyna Avengers oficjalnie wraca do akcji. Po starciu z Mrocznymi Celestianami otrzymała nową bazę na szczycie świata, kryjącą cuda, o jakich nie śniło się ani magom, ani naukowcom. Ma też nowego szefa – Czarną Panterę! Sojusz najpotężniejszych ziemskich bohaterów z Wakandą nie przypada jednak do gustu ani rządowi Stanów Zjednoczonych, ani Namorowi – władcy Atlantydy od dawna skonfliktowanej z królestwem T’Challi. W dodatku na jaw wychodzą kolejne tajemnice z historii pradawnej drużyny Avengers. Tym razem będzie to prawda o narodzinach pierwszego Ghost Ridera…

Book Author: Jason Aaron

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 20 October 2021

Illustrator: David Marquez, Ed McGuinnes, Sara Pichelli, Cory T. Smith

ISBN: 9788328152076

Number Of Pages: 160

  • FABUŁA - 6.5/10
    6.5/10
  • RYSUNKI - 7/10
    7/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 6/10
    6/10

Podsumowanie

Podobnie jak poprzednio. Avengers Tom 2: Dookoła Świata średnio sprawdza się w wyrywkowej lekturze. Jeśli jednak zestawimy ten komiks z tomem pierwszym i przyjrzymy się wątkom, które zostaną dopiero rozwinięte wyłania się wtedy bardzo intrygujący plan Aarona. Szczerze nie wiem, dokąd nas to wszystko zaprowadzi, ale na ten moment bardzo mi się podoba.

Overall
6.5/10
6.5/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.