Powrót Gwiezdnego Piętna

To już szósty rozdział przygód grupy najsilniejszych ziemskich bohaterów spod pióra Jasona Aarona. Serii tak samo zróżnicowanej co nierównej. Każdy tom to kompletna zmiana klimatu i zawsze jestem ciekaw, co Aaron przygotował tym razem. Sprawdźmy. Recenzja komiksu Avengers Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna.

Album zawiera zeszyty Avengers (2018) #26-30, które następnie zostały wydane w tomie Avengers by Jason Aaron vol. 6: Starbrand Reborn. Scenariusz napisał Jason Aaron, a rysunki stworzył Ed McGuinness.

Powrót Gwiezdnego Piętna

Rasa Shi’ar zostaje zaalarmowana obecnością tajemniczej istoty, która uzyskała moc Gwiezdnego Piętna. Moc zdolna niszczyć całe światy. Nikt nie wie kim jest nowy Starbrand, ale Gladiator decyduje się wezwać na pomoc ziemskich Avengers. Podczas, gdy Tony Stark… cofnął się w czasie o jakiś milion lat, a T’Challa robi wszystko by go odnaleźć Steve prosi o pomoc Czarną Wdowę. Wybór dość oryginalny biorąc pod uwagę, że Avengers lecą w kosmos, gdzie dość ciężko funkcjonować zwykłym ludziom. Mało kto ma jednak takie doświadczenie z Pożeraczami Światów, czy Skrullami jak dawna członkini Avengers.

Co ten Aaron

Avengers Jasona Aarona
1. Avengers Tom 1: Ostatnia Fala
2. Avengers Tom 2: Dookoła świata
3. Avengers Tom 3: Wojna wampirów
Avengers: Bez drogi do domu
4. Avengers Tom 4: Wojna Światów
5. Avengers Tom 5: Wyścig Upiornych Jeźdźców
6. Avengers  Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna
7. Avengers Vol. 7: Era Khonshu
8. Avengers Vol. 8 Enter the Phoenix
9. Avengers Vol. 9: World War She-Hulk
10. Avengers Vol. 10: The Death Hunters
11 .Avengers Vol. 11: History’s Mightiest Heroes

Pomijając pierwszy wprowadzający do fabuły zeszyt Powrót Gwiezdnego Piętna historia prowadzona jest bardzo niespójnie. Kilkukrotnie scenarzysta stosuje zabieg z pokazaniem skutków jakiegoś działania, a na kolejnych stronach cofa się w przeszłość, by opowiedzieć wydarzenia, które do tego doprowadziły. Sprawdzony w filmach i książkach zabieg narracyjny, jest tutaj eksploatowany do granic możliwości. Powtarzanie tego samego triku co najmniej dwukrotnie na przestrzeni zaledwie 5 zeszytów to zdecydowanie za dużo.

Druga sprawa to sama historia. Ta lekko mówiąc nie dowozi. Powrót Gwiezdnego Piętna przypomina mi fabułę jakiejś animacji z lat 90. Przewija się tutaj tyle pomniejszych wątków, że można było obdzielić nimi oddzielne opowieści. Thor w jakiś niewyjaśniony sposób zostaje przemieniony w jednego z Brood i walczy o zachowanie świadomości, Jennifer walczy z własnymi demonami, Blade nie może znieść promieniowanie czerwonej gwiazdy, a Robbie śmiga po kosmosie swoim Hell Chargerem. Bo czemu nie. Do tego mamy wkurzonego Silver Surfera, a niedługo potem dołączają kolejni Heroldowie Galacutsa. Chaos i pomieszanie z poplątaniem.

Czy to filler?

Poznałem wystarczająco dużo serii Jasona Aarona, by wiedzieć, że autor szykuje coś specjalnego dla swoich Avengers. Podobnie jak w wieloletniej sadze Thora w komiksie Powrót Gwiezdnego Piętna pojawiają się malutkie wtrącenia, jakieś jednostronicowe epizody czy króciutkie wizyty w innych miejscach (np. Iron Man w przeszłości), które w przyszłości zaowocują znacznie większym związanym z tym wątkiem. A przynajmniej taką mam nadzieję patrząc na finałowe tomy przygód Thora spod jego ręki.

Avengers Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna – podsumowanie

Nie jest to udany komiks. Avengers Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna to przekombinowana, pełna urwanych wątków historia z wieloma absurdalnymi scenami. Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

TO NIE BYŁO DOBRE
Powrót Gwiezdnego Piętna

Book Title: AVENGERS TOM 6: POWRÓT GWIEZDNEGO PIĘTNA

Book Description: Szósty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Avengers lecą w kosmos! Tam, w niesławnym więzieniu o rozmiarach galaktyki, szukają tajemniczej istoty obdarzonej mocą Gwiezdnego Piętna. Nie wiedzą tylko, czy ta nowa potęga stanie po ich stronie, czy spróbuje ich zniszczyć… a na dodatek muszą się mierzyć nie tylko z wrogami z całego kosmosu, lecz także z własnymi słabościami. Jaką rolę odegra w tej kosmicznie dalekiej wyprawie Czarna Wdowa? I kim okaże się nowy Starbrand?

Book Author: Jason Aaron

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 25 January 2023

Illustrator: Ed McGuinness

ISBN: 9788328153349

Number Of Pages: 112

  • FABUŁA - 5/10
    5/10
  • RYSUNKI - 7/10
    7/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 5/10
    5/10

Podsumowanie

Nie jest to udany komiks. Avengers Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna to przekombinowana, pełna urwanych wątków historia z wieloma absurdalnymi scenami. Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego.

Overall
5.7/10
5.7/10

Pros

+ Wątek Iron Mana troszkę intryguje

Cons

– Chaotyczna fabuła
– Urywane wątki
– Za dużo postaci
– Absurdalne sceny

Poprzedni artykułTHE LAST OF US – 2. sezon zamówiony!
Następny artykułBLACK ADAM | Recenzja wydania Blu-Ray
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.