ASM Globalna siec

Kilka dni temu mogliście przeczytać recenzję pierwszego komiksu z Marvel Now 2.0. Czas bliżej zapoznać się z kolejną odświeżoną serią. Tym razem przyjrzymy się nowym przygodom marvelowskiej wizytówki. Recenzja komiksu Amazing Spider-Man. Globalna Sieć Tom 1: Wrogie Przejęcie.

Po Tajnych Wojnach świat mocno się zmienił, ale Peter Parker w dalszym ciągu rozwija swoją firmę, która co i rusz otwiera nowe oddziały na całym świecie. Parker tworzy nowe gadżety, wspiera Avengers i daje pracę wielu wykluczonym przez społeczeństwo ludziom. Co ciekawe na tej samej Ziemi znajduje się również Miles Morales, a bohaterowie nie są świadomi, że do tej pory istnieli w dwóch różnych uniwersach (Peter – Ziemia 616, Miles – Ziemia 1610).

Seria Amazing Spider-Man. Globalna sieć:
1. Amazing Spider-Man Tom 1: Wrogie Przejęcie
2. Amazing Spider-Man Tom 2: Mroczne Królestwo
3. Amazing Spider-Man Tom 3: Demonstracja Siły
4. Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy Znajomi
5. Amazing Spider-Man Tom 5: Spisek Klonów
6. Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborna
7. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
8. Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc (październik 2020)
9. Amazing Spider-Man Tom 9: Czerwony Alarm (grudzień 2020)

Seria Dana Slotta o podtytule Globalna Sieć rozgrywa się na całym świecie. Przyjazny Spider-Man z sąsiedztwa pod pretekstem ochrony Petera Parkera podróżuje po całym świecie, by walczyć o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Pierwszy album skupia się na organizacji Zodiak, która wykradła tajne dane Parker Industries. Jeśli uda im się je rozszyfrować zdobędą plany najnowocześniejszych broni i gadżetów, jakie PI przygotowało nie tylko dla Spider-Mana, ale też SHIELD i Avengers. Stawka jest naprawdę wysoka, a zakończenie mocno zaskakuje
.

Mam jednak uwagi, co do konstrukcji komiksu. Międzynarodowe wojaże Parkera i Spider-Mana wprowadziły sporo chaosu w całkiem zgrabnie skomponowany świat Pająka. Akcja przeskakuje pomiędzy krajami błyskawicznie. Szanghaj, Londyn, Nowy Jork, San Francisco, Madagaskar, a nawet Tahuexco w Gwatemali. Wszystko jest oczywiście umotywowane fabularnie, ale póki co ten wielki świat nie służy Pająkowi. Tym bardziej, że motyw Parker Industries jest tutaj maksymalnie rozdmuchany, Peter to teraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie. Wizjoner, gwiazda brukowców i telewizji śniadaniowych. Taki Steve Jobs, czy Elon Musk. Cała ta globalność sprawia, że Spider-Manowi brakuje tego, z czym utożsamiają go czytelnicy – normalności. Zamiast przyziemnych, tak bliskich nam problemów, Peter staje się nowym bardziej serdecznym, Tonym Starkiem.

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w sklepie Egmontu

Rozczarowujący początek, tak można podsumować Amazing Spider-Man. Globalna Sieć Tom 1: Wrogie Przejęcie. Dan Slott postanowił wysłać Spider-Mana w świat, co kompletnie nie pasuje tej postaci. Mam nadzieję, że kolejne tomy nieco przystopują z rzucaniem nas po całym świecie, a Peter znów będzie postacią, z którą można się utożsamiać. Liczymy na konkretną poprawę!

4/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.