Piękne Ciało, Christi Daugherty

Ten rok upływa pod znakiem poznawania nowych autorów thrillerów i kryminałów. Były fantastyczne 3 Sekundy, były książki Remigiusza Mroza, był niesamowity Szeptacz. Dziś czas na kolejną autorkę, którą dopiero poznałem, ale już wiem, że to będzie dłuższa znajomość. Recenzja książki Piękne Ciało autorstwa Christi Daugherty.

Piękne Ciało

Turystyczną dzielnicą Savannah wstrząsa straszna zbrodnia. Ktoś morduje piękną młodą dziewczynę nie pozostawiając na miejscu wielu śladów. Traf chciał, że ofiara była znajomą Harper McClain, nieustępliwej reporterki działu kryminalnego lokalnej gazety. Gdy Harper rozpoczyna własne śledztwo okazuje się, że sama jest od dawna obserwowana, a tajemniczy prześladowca robi wszystko, by nie zostać zidentyfikowanym.

Książki z Harper McClain

Echo Morderstwa
Piękne Ciało
Revolver Road

Piękne Ciało jest drugą książką z Harper McClain w roli głównej. Debiut zaliczyła w Echo Morderstwa. Wspominam o tym, ponieważ jako wątek poboczny powraca tutaj sprawa z poprzedniej książki. Jeśli nie czytaliście to traficie na nazwisko sprawcy, więc czujcie się ostrzeżeni. Ponadto w tle rozwija się nierozwiązana sprawa zabójstwa matki Harper, gdy ta miała 12 lat. Rozgrywa się gdzieś tam w tle, ale na odpowiedzi przyjdzie czas dopiero w trzecim tomie zatytułowanym Revolver Road.

Za kulisami newsroomu

Fabularnie książka nie jest zbyt skomplikowana. Mordercę bardzo łatwo rozszyfrować, ale autorka wcale nie stara się go ukryć tworząc kolejne zasłony dymne i fałszywe tropy. Nie. Harper nie jest detektywem, a dziennikarką, więc nie tyle zależy jej na odkryciu prawdy co na stworzeniu dobrze udokumentowanego i bogatego w soczyste wywiady reportażu. Harper ma swoje typy i przeczucia, więc dąży do poskładania do kupy wszystkich zagadek, co stawia ją w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa.

Najmocniejszą stroną książki jest wątek z życia gazety. Harper prowadząc swoje śledztwo nieustannie musi mieć na uwadze presję swoich przełożonych. Pisanie o sprawie, którą żyje całe miasto wymaga ciągłego dostarczania pikantnych szczegółów. Wywiady z rodziną ofiary, przepytywanie podejrzanych i wyciąganie informacji od policji. Z tym ostatnim jest jednak problem, ponieważ przez wydarzenia z poprzedniej książki Harper trafiła na czarną listę gliniarzy w Savannah, więc może zapomnieć o ulgowym traktowaniu i otrzymywaniu sensacyjnych przecieków. Do tego dochodzą spory w zarządzie gazety, którego część członków chciała by zakopać sprawę i nigdy do niej nie wracać. Uwielbiam te zakulisowe rozgrywki.

Piękne Ciało to znakomity thriller! Christi Daugherty stworzyła bardzo charyzmatyczną i nieprzeciętną bohaterkę prowadzącą nas przez wydarzenia w odpowiednim tempie. Nie ma tutaj pościgów, trup nie ściele się gęsto, a mimo to ciężko się oderwać. Mocno polecam!

8/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Czarna Owca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.