Doktor Strange Tom 1

Marvel Now 2.0 zaoferował świetną serię z Doktorem Strange pisaną przez 3 różnych scenarzystów. Historia dobiegła końca wraz z eventem Damnation. W Marvel Fresh serię przejął Mark Waid, który postanowił wywrócić życie Stephena do góry nogami. Recenzja komiksu Doktor Strange Tom 1.

Dwa w jednym

Podobnie jak było w przypadku Marvel Now 2.0 wydany przez Egmont album Doktor Strange Tom 1 składa się z dwóch tomów. W skład wchodzą zeszyty Doctor Strange by Mark Waid #1-11. Zeszyty następnie na amerykańskim rynku pojawiły się w dwóch tomach zatytułowanych Doctor Strange by Mark Waid vol.1 Across the Universe oraz Doctor Strange by Mark Waid vol.2 Remittance. Rysunki stworzyli Javer Pina oraz Jesus Saiz.

Przez wszechświat

Seria Doktor Strange w Marvel Fresh
1. Doktor Strange Tom 1
2. Doktor Strange Tom 2 

Seria Doktor Strange w Marvel FreshPierwsza część komiksu Doktor Strange Tom 1 to historia pod szyldem Across the Universe. Jakiś czas temu ziemską magię prawie całkowicie zniszczyli empikirule (Doktor Strange od Jasona Aarona). I gdy wydawało się, że wszystko stopniowo wróciło do normy magia… zaczęła opuszczać Stephena Strange. Doktor Strange każdego kolejnego dnia co raz słabiej wyczuwał jej obecność, przestawał rozumieć magiczne księgi, zapominał zaklęcia i obsługę magicznych artefaktów. Za namową Tony’ego Starka Strange zdecydował się… wyruszyć w kosmos, by tam szukać magii i poznać rozsianych wśród gwiazd mistrzów sztuk magicznych.

Doktor Strange Tom 1 od Marka Waida w pierwszej części zaskakuje formułą i umiejscowieniem akcji. Strange szybko poznaje dziewczynę, którego imienia chyba nikt nie potrafi wymówić, więc nazywa ją Kanna. Towarzyszka, odkąd pamięta zajmuje się magicznymi artefaktami, więc idealnie uzupełnia fascynacje Stephena. Poszczególne zeszyty opowiadają pojedyncze przygody na różnych planetach i konfrontacje z przeróżnymi przeciwnikami. W jednym z zeszytów pojawia się nawet Super Skrull posiadający Kamień Czasu! To wszystko składa się na bardzo fajną mieszankę o zaskakującym finale, który kładzie podwaliny pod kolejny rozdział tej historii.

Strange’ów dwóch

Seria Doktor Strange Marvel NOW 2.0
1. Doktor Strange Tom 1
2. Doktor Strange Tom 2
3. Doktor Strange Tom 3
4. Doktor Strange Tom 4

Druga część komiksów rozgrywa się już na Ziemi. Doktor Strange nie tylko odzyskał władanie nad magią, ale też dorobił się niesamowitej umiejętności wykuwania magicznych przedmiotów. Jednakże po powrocie okazuje się, że na Ziemi śmiało poczyna sobie… Doktor Strange. Taki sam, ale inny i dużo bardziej bezwzględny Strange. Czyżby powracające jak mantra stwierdzenie, że każda maga ma swoją cenę miało się ziścić, a Strange będzie musiał opłacić ten gigantyczny „rachunek”?  Druga część komiksu Doktor Strange Tom 1 zapowiedziana akapit wyżej rozgrywa na kartach trzech zeszytów. Jest bardzo dynamicznie i interesująco, a dodatkowo zapowiada bardzo ciekawe wydarzenia w przyszłości.

Doktor Strange x 400

Zeszyt #9 albumu Doktor Strange Tom 1 to pojedyncza historia o firmie, która od wielu, wielu lat próbuje wykupić całą Bleecker Street pod zabudowę nowoczesnych galerii handlowych i apartamentowców. Na straży od dekady stoi Doktor Strange dysponujący bardzo przekonywającymi, magicznymi argumentami. Zeszyt #10 jest jednocześnie jubileuszowym zeszytem numer 400 serii Doctor Strange. Powraca tutaj Starożytny, który został pojmany przez tajemniczego Księgowego, człowieka wystawiającego rachunki za korzystanie z magii. Wątek kontynuowany jest w zeszycie #11, gdzie powracają Zelma, Kanna oraz Wong. Każdy z zeszytów zamykających Doktor Strange Tom 1 jest po prostu rewelacyjny. Od walki ze złym deweloperem, przez powrót Starożytnego, aż po wielkie starcie z Dormammu. Mógłbym nawet rzec, że niekiedy nawet przewyższają główny wątek komiksu.

Doktor Strange Tom 1 – podsumowanie

Doskonałe otwarcie! Doktor Strange Tom 1 od Marka Waida zdecydowanie różni się od prac Aarona, Hopelessa, Catesa i Spencera, ale w żadnym wypadku im nie ustępuje. Nowy kierunek dla serii okazuje się strzałem w dziesiątkę i szybko rozwiał obawy, jakie miałem przed lekturą. Naprawdę warto!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułBATMAN DETECTIVE COMICS TOM 5: WOJNA JOKERA | Peter J. Tomasi
Następny artykułHAWKEYE | Zwiastun #1
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.