Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Docieramy do końca kolejnej, długiej serii Marvel Now 2.0. Serii nierównej jak droga na moją działkę, ale też serii miejscami porywającej humorem, a miejscami zaskakującej poważnymi tonami. Docieramy jednak do końca długiej przygody Gerry’ego Duggana, który postanowił zamknąć wszystkie wątki. Recenzja komiksu Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola.

Z czym to się je

Egmont wydawał Deadpoola nadając mu własną numerację. W trzynastu tomach znalazły się dwie serie oraz miniserie, które poznacie po charakterystycznym kontra w tytule. W recenzowanym albumie zalazły się zeszyty The Despicable Deadpool #297-300, które następnie wydano w tomie The Despicable Deadpool vol.3: The Marvel Universe Kills Deadpool. Rysunki dostarczyli weterani serii: Mike Hawthorne, Scott Koblish i Matteo Lollego.

Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Deadpool załamany wszystkim do czego doprowadziło ślepe zaufanie w Steve’a Złogersa podejmuje desperacką decyzję. Kradnie mafijne 20 milionów dolarów i przeznacza je na nagrodą za… zabicie siebie. Żaden szanujący się złol nie może przejść obok takiej oferty obojętnie. Sytuacja szybko eskaluje i do akcji przyłączają się superbohaterowie. Wkrótce praktycznie każdy poluje tylko na Wade’a. I tak oto Uniwersum Marvela zabija Deadpoola.

Pożegnanie Duggana

Deadpool w Marvel NOW

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść
5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium
11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Uniwersum Marvela zabija Deadpoola to praktycznie zestaw gagów podsumowujących wieloletni romans Duggana z Najemnikiem z Nawijką. Część wątków i bohaterów pożegnaliśmy już w tomie 12, a teraz przyszedł czas na domknięcie najważniejszych spraw. Musze przyznać, że Duggan zaserwował zadowalające zakończenie wykreowanych przez siebie wątków. Jasne, można mieć pretensje, że scenarzysta zostawia carte blanche swojemu następcy, ale to chyba najlepsze rozwiązanie w przypadku tego bohatera. Wystarczy już Shikli, Madcapa, ducha Bena Franklina czy wyklinania Steve’a Złogersa. Czas na nowe rozdanie.

Humor? Ano jest! I to dość nierówny. Zabawne momenty w kosmosie, spotkanie z Hawkeye’ami czy starcie z Taskmasterem i Bullseye’em można zaliczyć zdecydowanie na plus. W przeciwieństwie do… rzygających superbohaterów. Dość powiedzieć, że Manhattan podtopił się w wymiocinach swoich mieszkańców. Scena została absurdalnie rozwleczona i bardziej żenuje niż bawi. Żeby jednak nie było tak ponuro warto wspomnieć o spotkaniu Deadpoola z… Gerrym Dugganem! Scenarzysta pojawia się w własnym komiksie przy przeprosić Wade’a za wszystkie problemy, w które go w wpakował w ostatnich latach. Całkiem fajny pomysł.

Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola – podsumowanie

Wade otrzymał takie zakończenia jakiego chciał. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola to niezłe podsumowanie wielu lat z Gerrym Dugganem u steru. Autor kończy wszystkie niewyjaśnione dotąd wątki i w swoim stylu żegna się z Najemnikiem z Nawijką. Nawet pomimo słabszych momentów warto zaopatrzyć się w swój album.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.