Deadpool w kosmosie

Wszystkie drogi prowadzą do Tajnego Imperium (polska premiera 15 lipca). Do starcia z mocno zwichrowanym Kapitanem Ameryką stanie również Deadpool. Ale najpierw… wyskoczy w kosmos. Recenzja komiksu Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie.

Co zabije Madcapa?

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola (2021)

Madcap, nieśmiertelny i niezwykle upierdliwy wróg Deadpool zaszył się gdzieś na Ziemi. Wade próbował już chyba wszystkiego, ale przy każdej próbie co raz to bardziej wymyślnego i brutalniejszego zabójstwa, Madcap wracał do życia. Wystrzelany z pomysłów Deadpool decyduje się więc na podróż w przestrzeń kosmiczną na poszukiwanie broni wystarczająco potężnej, by raz na zawsze pozbyć się swojego przeciwnika. Kosmos już nigdy nie będzie taki sam, a zamieszkujące go obce rasy nigdy tego nie zapomną.

Deadpool w kosmosie

Gerry Duggan pisząc fabułę tego komiksu mógł rozwinąć skrzydła. Deadpool w kosmosie to gigantyczne pole do popisu dla scenarzysty i równie wielka piaskownica dla samego Deadpoola. I Duggan dobrze wykorzystał taką okazję. Podróż Deadpoola zaczyna się na Księżycu od grzebania w gratach nieżyjącego już Uatu, a kończy wielkim spotkaniem z Kolekcjonerem. Fabuła ma ręce i nogi, czego nie można powiedzieć o wielu przeciwnikach Deadpoola. Trzeba bowiem wiedzieć, że album dość chętnie epatuje przemocą. Oczywiście mocno przerysowaną i praktycznie zawsze będącą elementem kolejnego gagu, ale krew i urwane kończyny pojawiają się znacznie częściej niż dotychczas.

Humor

Deadpool w kosmosie to też fantastyczny humor. Duggan nie oszczędza tutaj nikogo. Śmiejemy się z Nova Corps, Skrulli, wysłanników Asgardu, Obcego, Gwiezdnych Wojen, Predatora i co tam jeszcze dostarczyła nam popkultura. Niektóre żarty są naprawdę rozbrajające i idealnie skrojone pod postać Deadpoola. Śmiałem się wielokrotnie, a kompletnie rozbiła mnie scena, gdy Deadpool dowiaduje się, że musi lecieć na Knowhere. To trzeba zobaczyć!

Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie sprawi, że wybaczycie Dugganowi słabsze komiksy. W tej historii znajdziecie dosłownie wszystko za co kochacie Deadpoola, a sam autor doskonale bawi się kolejnymi gościnnymi występami innych marvelowskich postaci. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak dobrze bawiłem się przy Deadpoolu.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.