Sprawy do załatwienia

Kilka dni temu widzieliście recenzję Deadpool kontra Staruszek Logan, a dziś opinia na temat kolejnego komiksu Najemnika z Nawijką. Tym razem należącego do głównej, numerowanej serii. Recenzja komiksu Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia.

Sprawy do załatwienia

Wmanewrowany w niecne czyny przez Steve’a Złogersa (Tajne Imperium) Deadpool na powrót stał się czarnym charakterem i zakałą marvelowskiego świata. Jakby tego było mało Wade musi zabić kilka wybranych przez Stryfe’a (złego bliźniaka Cable’a), niewinnych osób, by zapewnić bezpieczeństwo swojej córce Ellie. Pozostawiony w sytuacji bez wyjścia Wade postanawia nie oglądać się na innych i zrobić to co uważa za słuszne. Pewnym jest jedynie, że bez względu na to jakie podejmie decyzje, ktoś poważnie ucierpi.

Deadpool na poważnie

Deadpool w Marvel NOW

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Raz na jakiś czas Gerry Duggan potrafi zaskoczyć. Zdarza mu się odłożyć żarty na bok, by skupić się na opowiadanej historii. Tak też jest w komiksie Sprawy do załatwienia. Pozostawiony w beznadziejnym położeniu Deadpool z bólem wykonuje bezduszne zlecenia Stryfe’a i mierzy się z konsekwencjami. Jest to też odpowiedni moment na zamknięcie ciągnących się od początku Marvel NOW spraw. Duggan ostatecznie zamyka wątek Madcapa, wyjaśnia sprawy z Rogue, a nawet doprowadza do konfrontacji z X-Menami, Kapitanem Ameryką i Stevem Złogersem (uwielbiam to tłumaczenie Stevil Rogers!).

Sprawy do załatwienia niosą ze sobą nie tylko akcję, ale też bardzo dobre dialogi. Dialogi, których się po Deadpoolu nie spodziewałem. Bez względu na to kim jest rozmówca Wade’a, dialogi są inteligentne i często dające do myślenia. Nawet szybko rozwiązana sprawa z Madcapem nie jest tylko głupiutkim przerywnikiem, ponieważ otwiera oczy Deadpoola na bezsens niektórych jego działań. Jednak moim faworytem są sceny z Kapitanem Ameryką, który próbuje powstrzymać Deadpoola. To według wszystkim Kapitan jest tym dobrym, a przecież Deadpool był święcie przekonany, że mordując czołowych agentów SHIELD (Deadpool Tom 10: Tajne Imperium) wykonuje jego rozkazy…

Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia – podsumowanie

Album wieńczy jest zeszyt niezwiązany z wątkiem głównym. Złożona z wielu wariantów okładek historia przedstawia Deadpoola, który wraz z… komiksowym kodem kreskowym walczy z demonami w stylu Doktora Strange’a. Nic specjalnego. Niemniej Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia to zaskakująco poważny i bardzo intrygujący komiks. Komiks, który polecam każdemu! A już wkrótce cała budowana przez pięć lat historia znajdzie swoją konkluzję w tomie trzynastym zatytułowanym Uniwersum Marvela zabija Deadpoola.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułASTONISHING X-MEN TOM 3: DOPÓKI STARCZY TCHU | Matt Rosenberg
Następny artykułDCEASED: NIEZNISZCZALNI | Tom Taylor i Karl Mostert
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.