Póki śmierć nas...

Wszystko co dobre, szybko się kończy, a wszystko co nie dobre kończy się katastrofą. Tak wyglądało całe małżeństwo Dedpoola i Shikli, królowej potworów. Czy zakończy się równie wybuchowo jak się rozpoczęło? Recenzja komiksu Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…

Póki śmierć nas…

Recenzowany komiks to mały crossover trzech serii Najemnika z Nawijką. Składają się na niego zeszyty Deadpool #28-29 Gerry’ego Duggana, Deadpool & the Mercs for Money #9-10 od Christophera Hastingsa oraz Spider-Man/Deadpool #15-16, za którą stoi Joshua Corin. Scenarzyści zebrali się tutaj, aby dostarczyć najbardziej szalony rozwód w historii Marvela. Ale po kolei.

Potwory i spółka

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Na stacji metra pojawia się potwór Farcus, który bardzo pechowo trafił zgraję uzbrojonych nowojorczyków. Truchło stwora bardzo szybko odnajduje Shikla, dla której oznacza to wypowiedzenie wojny przez ludzi. Królowa potworów wzywa do siebie wszystkie potwory i atakuje Nowy Jork. Niestety zemsta oznacza, że będzie musiała zmierzyć się ze swoim mężem, Deadpoolem. Deadpool natomiast próbuje zwerbować do pomocy Avengers i innych superbohaterów, ale albo są czymś zajęci, albo po prostu nie odbierają telefonu. Zupełnym przypadkiem w sprawę wplątuje się Spider-Man i świeżo zwolniona z Parker Industries potomkini słynnego rodu pogromców wampirów – Cami Van Helsing.

Jeszcze więcej potworów i… humoru

Póki śmierć nas… dostarcza naprawdę dobrej rozrywki. Mimo rozbicia historii na zeszyty z trzech różnych serii wszystko trzyma się kupy i nie sprawia wrażenia zbieraniny one-shotów. Fabuła jest co prawda bardzo prosta, finał opowieści również nie jest specjalnie odkrywczy, ale wszystko co dzieje się na kartach tego albumu dobrze to wynagradza.

Przede wszystkim dostaliśmy dawkę solidnego i zróżnicowanego humoru. Do łez bawi polewka z Blade’a, którego Wade notorycznie myli z Wesley Snipesem (informacja dla młodszych – Snipes grał Blade’a w trzech filmach). Do tego masa żartów sytuacyjnych i mega zabawne sytuacje związane z potworami i wampirami. Nie mogło zabraknąć przezabawnych postaci, na czele których stoi bezsprzecznie Marcus – cierpiący na cukrzycę centauro-wilkołako-gladiator z symbiontem i mechanogami. Do tego dochodzi uzależniony od gier komputerowych wielokrotnie pokonany Drakula. Jest zdecydowanie zabawniej niż w ostatnich kilku albumach.

Póki śmierć nas… to jeden z najlepszych komiksów z Deadpoolem z serii Najlepszy komiks świata. Prostą fabułę zastępuje doskonały humor. Mnóstwo zabawnych odniesień, pyskówek i fantastycznych gagów składa się na komiks, który mocno polecam!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułW LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT | Recenzja filmu
Następny artykułASTONISHING X-MEN TOM 1: ŻYCIE X | Charles Soule | Recenzja komiksu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.