Ruszamy z nową serią Deadpoola podpisaną jako Najlepszy komiks świata. Gerry Duggan powraca, by nadać Wilsonowi nowego blasku. Zobaczmy, czy się udało. Recenzja komiksu Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką.

Deadpool w Avengers!

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Deadpool stał się gwiazdą, najbardziej rozpoznawalnym superbohaterem na świecie! Sława przynosi mu wielką kasę, ale wymaga też nieznośnej dozy odpowiedzialności. Wade został nie tylko członkiem Avengers, ale też osobą, która finansuje całe przedsięwzięcie Mścicieli pod nieobecność Starka. Zleceń od ludzi w potrzebie pojawia się tak dużo, że Deadpool musiał stworzyć własna drużynę Bohaterów do wynajęcia, łamiąc przy tym prawa autorskie Luke’a Cage’a i Iron Fista. Złożona z dziwaków, najemników, byłych przestępców i pokręconych istot grupa robi co może, by wypełnić misję Deadpoola, ale tylko kwestią czasu jest zanim upomni się o należne im pieniądze

Średni podeszła mi cała otoczka. Deadpool stał się jednym z Avengers, Kapitan Ameryka mimo krytyki naprawdę go szanuje i tak dalej. Przez wiele lat motyw przynależności do Avengers był jednym z najzabawniejszych powracających żartów. Deadpool zawsze chciał być jednym z Avengers, albo z jakiegoś powodu myślał, że nim jest natomiast był to zakazany owoc. Podobnie sporej zmianie uległ jego sposób bycia. Wade stał się odpowiedzialny, chętny do pomocy i gdyby nie kilka durnych pomysłów powiedziałbym, że to już nie Deadpool.

Komiks kupicie taniej w sklepie Egmontu

Na szczęście fabuła rekompensuje te daleko idące zmiany. Deadpool się zmienił, wykonuje dobrą robotę, ale gdzieś jest ktoś, kto podkopuje jego dobre uczynki. Jasne, sprawca zamieszania nie jest trudny do rozszyfrowania, ale podoba mi się tego typu intryga. Ponadto powraca wątek pożaru w domu rodzinnych Wade’a, który zostanie rozwinięty w kolejnym tomie.

Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką to nieco lżejsze spojrzenie na Deadpoola. Zamiast łamania czwartej ściany i absurdalnie zabawnych potyczek, Deadpool walczy o dobre imię, szuka zdrajcy i zgrabnie współpracuje z Kapitanem Ameryką. Póki co nie jestem przekonany, czy pójście w tę stronę to dobry pomysł, ale myślę, że kolejny tom rozwieje wątpliwości.

5/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułBUMBLEBEE |Recenzja filmu
Następny artykułFRANK MILLER. DAREDEVIL TOM 1 |Recenzja komiksu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.