Deadpool kontra Staruszek Logan

W lutym Egmont przygotował premiery aż dwóch komiksów z Deadpoolem. Jeden z nich kontynuuje serię wydawaną od dłuższego czasu, a drugi to deadpoolowy event w świecie Marvela. I właśnie od niego zaczniemy! Recenzja komiksu Deadpool kontra Staruszek Logan.

Wade i Logan

Deadpoola z Marvel Now 2.0

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Wade Wilson aka Deadpool oraz Logan aka Wolverine mają długą pełną bólu, krwi i docinek historię. Podczas, gdy Wolverine odgrywa posąg z adamantium do świata Marvela zawitał Staruszek Logan. Ten, który w przyszłości walczył z Maestro i jego synami i ten, który w wyniku wydarzenia Tajne Wojny pojawił się w głównej linii czasowej uniwersum. W komiksie Deadpool kontra Staruszek Logan drogi Najemnika z Nawijką i Rosomaka znów się krzyżują i nie może wyniknąć z tego nic dobrego (dla świata, nie dla czytelników!).

Maddie – mutant klasy Omega

Wade i Logan trafiają na siebie przypadkiem, gdy siwy próbuje złapać i w swoim stylu obronić Maddie. Młoda dziewczyna jest mutantką klasy Omega, co oznacza, że posiada potężną moc, której nie okiełzna bez pomocy doświadczonych X-Menów. A i to nie zawsze oznacza sukces. Podrażnione ego Deadpoola sprawia, że również on chce pomóc Maddie, ale na własnych warunkach. Konflikt jest nieunikniony.

Współpraca pełna bólu

Deadpoolowe komiksy z dopiskiem kontra to w rzeczywistości małe crossovery, gdzie Najemnik z Nawijką po wielu niesnaskach ostatecznie współpracuje z innym superbohaterem. Tak było w Hawkeye kontra Deadpool, Deadpool kontra Sabretooth czy Deadpool kontra Punisher. Nie inaczej jest w przypadku Deadpool kontra Staruszek Logan. Jeśli czytaliście powyższe to wiecie o czym mówię, a jeśli nie to nie spodziewajcie się walki na śmierć i życie tylko rodzącej się w bólach i mękach przyjaźni. Bardzo krwawej przyjaźni.

I brutalnie i zabawnie, i interesująco

Staruszka Logna znajdziecie tutaj:

Seria Staruszek Logan
1. Staruszek Logan (2008)
2. Staruszek Logan Tom 1: Strefy Wojny

3. Staruszek Logan Tom 2: Berserk
4. Staruszek Logan Tom 3: Na Granicy
5. Staruszek Logan Tom 4: Ostatni Ronin
6. Staruszek Logan Tom 5: Dawne Strachy
7. Staruszek Logan Tom 6: Życia Minione
8. Deadpool kontra Staruszek Logan

9. Staruszek Logan Tom 7: Days of Anger
10. Staruszek Logan Tom 8: Scarlet Samurai
11. Staruszek Logan Tom 9: To Kill For
12. Staruszek Logan Tom 10: The Haunter and the Haunted
13. Staruszek Logan Tom 11: End of the World

Humor Deadpool kontra Staruszek Logan w głównej mierze opiera się na kłótniach i docinkach. Deadpool wymyśla co raz to mocniejsze i zabawniejsze dla podstarzałego Logana, a ten niekiedy odwdzięcza się tym samym. Do tego dochodzi humor sytuacyjny kapitalnie narysowany przez odpowiadającego za ilustracje Mike’a Hendersona.

Zaskakująco dużą rolę odgrywa tutaj akcja. Bardzo brutalna akcja. W Deadpool kontra Staruszek Logan krew leje się strumieniami, a zarówno Deadpool jak i Logan nie przebierają w środkach. Nie oszczędzają nikogo, trup ściele się gęsto, a rozczłonkowane ciała wypełniają całe kadry. Przerysowana brutalność jest też źródłem kilku humorystycznych scen, za co należy się duży plusik dla Shalveya. Widać, że miał tutaj wolną rękę i nie musiał oglądać się na wymogi komiksów uniwersum.

Zaskakująco fabuła nie odstaje od powyższych składowych. Oczywiście jest dość prosta i na przestrzeni pięciu wchodzących w skład albumu zeszytów scenarzysta poświęca jej najmniej miejsca, ale potrafi pokazać pazur. Finał dostarcza bardzo fajny fabularny twist, którego nie powstydziłyby się poważniejsze komiksy z X-Men i daje nadzieję na kontynuację tego wątku w przyszłości.

Deadpool kontra Staruszek Logan – podsumowanie

Bardzo fajna lektura. Deadpool kontra Staruszek Logan dostarcza niczym nieskrępowanej rozrywki, sporo humoru i zaskakująco sporej dozy brutalności. Jest to crossover, który mógłby sprawdzić się jako regularna seria. Zdecydowanie polecam!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Deadpool kontra Staruszek Logan

31,99 zł
8.3

FABUŁA

8.0/10

RYSUNKI

8.5/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

8.5/10
Poprzedni artykułWANDAVISION | Odcinek 9 | Finał serialu | Recenzja i analiza
Następny artykułROZGRYWKA | Allie Reynolds | Recenzja książki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię