1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką 2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu 3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth 4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść 5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa 6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy 7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem 8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas... 9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie 10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

Tajne Imperium już za nami, ale to bynajmniej nie koniec historii związanych z wydarzeniem. W zanadrzu mam jeszcze trzy komiksy, a zacznę od Najemnika z nawijką! Recenzja komiksu Deadpool Tom 10: Tajne Imperium.

JAK CZYTAĆ TAJNE IMPERIUM

Tajne Imperium

Wade Wilson/Deadpool dzięki Kapitanowi Ameryce zmienił swoje życie, a nawet dołączył do Drużyny Jedności Avengers. Nic więc dziwnego, że darzy Kapitana bezgranicznym zaufaniem i nie zadaje pytań, gdy Steve Rogers zleca mu zadania, o jakich Spider-Man, czy inny Sam Wilson nie śmiałby nawet pomyśleć. Czy Deadpool w porę rozszyfruje nowy porządek wodza Hydry, czy pogrąży siebie i najbliższych?

Żarty się skończyły

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Mimo, że Tajne Imperium to temat bardzo wdzięczny dla Deadpoolowego poczucia humoru, Gerry Duggan postanowił pójść inną drogą. Deadpool Tom 10 to wbrew pozorom komiks niezwykle dla tej postaci poważny. Duggan od kilku lat budował wokół Wade’a grupę zaufanych przyjaciół. I choć jego charakter jest destrukcyjny dla każdej relacji to jednak nigdy nie pozwolił zrobić krzywdy osobom bliskim jego sercu. Tym razem Rogers stawia go przed wyborem, który w żadnym wypadku nie skończy się dla niego dobrze. Stąd też, nie licząc kilku one-linerów, brak tutaj specyficznego humoru, absurdalnych zdarzeń i cameo dziwnych stworzeń, do jakich przyzwyczaił Duggan. Humor opiera się w całości na ciętych ripostach czy dogryzaniu dowódcom Hydry.

I to działa!

Komiksy składające się na Tajne Imperium:
1. Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill
2. II Wojna Domowa
3. Kapitan Ameryka: Steve Rogers Tom 1
4. Tajne Imperium
5. Kapitan Ameryka: Steve Rogers Tom 2
6. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
7. Avengers Tom 5: Tajne Imperium
8. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium
9. Doktor Strange Tom 3

Na początku miałem mieszane uczucia, ale ostatecznie nie tylko zmieniłem zdanie, ale autentycznie pokochałem tę historię. Duggan zaserwował nam cały wachlarz emocji przeciągając Deadpoola przez masę ciężkich wyborów. Wygląda na to, że scenarzysta od dłuższego czasu szykował się do tego wydarzenia i celowo ustawiał przysłowiowe pionki na odpowiednich miejscach. Jednocześnie wydarzenia ustawiają scenę pod nadchodzący arc zatytułowany Despicable Deadpool (Podły Deadpool), który rozpocznie się tomem Deadpool zabija Cable’a. Duggan ze swoją historią idealnie wpasował się w Tajne Imperium, o wiele lepiej niż Slott ze Spider-Manem i za to należy się szacunek.

Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

Jeden z najlepszych albumów Gerry Duggana. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium to bardzo dobra, emocjonalna podróż po świecie Wade’a Wilsona. Człowieka, którego dopadają wszystkie złe decyzje, jakie podjął na przestrzeni ostatnich lat. Dostaliśmy zarówno świetny finał serii World’s Greatest jak i fantastyczny wstęp do jej kontynuacji. Mocna dziewiątka!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułAVENGERS TOM 5: TAJNE IMPERIUM | Mark Waid
Następny artykułMARVEL’S AGENTS OF S.H.I.L.E.D. | Sezon 7. finałowy | Recenzja serialu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.