Rzeź absolutna

Kilka chwil temu zamknąłem album Venom Tom 3 i od razu przeskoczyłem do komiksu Nicka Spencera, który jest z nim powiązany. Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna.

Album zawiera zeszyty opublikowane w zeszytach Amazing Spider-Man (2019) #29-31 oraz Red Goblin: Red Death (2019) #1. Zeszyty zostały następnie wydane w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 6: Absolute Carnage. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Francesco Manna i Ryan Ottley.

Szczęście Parkera

Kojarzycie ten moment, gdy Peterowi zaczyna wszystko się układać? W życiu zawodowym, w życiu prywatnym i życiu ścianołaza. I zawsze, gdy może być jeszcze lepiej… dzieje się coś, co obraca to wszystko w proch. Podobnie jest i tym razem, ponieważ MJ dość niespodziewanie otrzymała główną rolę w filmie lub sztuce i musi wyjechać na dwa miesiące. A Peter? Peter akurat w dzień jej wylotu musi pomagać komuś innemu…

Rzeź absolutna

Amazing Spider-Man Nicka Spencera:
1. ASM Tom 1: Powrót do korzeni
2. ASM Tom 2: Przyjaciele i wrogowie
3. ASM Tom 3: Życiowe osiągnięcie
4. ASM Tom 4: Ścigany
5. ASM Tom 5: Za kulisami
6. ASM Tom 6: Rzeź absolutna
7. ASM Tom 7: 2099
8. ASM Tom. 8: Dranie i Łajdacy
9. ASM vol. 9: Dawne grzechy 
10. ASM vol. 10: Green Goblin Returns
11. ASMvol. 11: Last Remains
12. ASM vol. 12: Shattered Web
13. ASM vol. 13: The King’s Ransom
14. ASM vol. 14: Chameleon Conspiracy
15. ASM vol. 15: What Cost Victory?
16. ASM vol. 15.5: Sinister War

Zeszyty #30-31 albumu Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna to tie-in do komiksu Venom Tom 3. Akcja rozgrywa się w okolicach finału wspomnianego komiksu. Spider-Man na prośbę Eddie’ego Brocka chroni Dylana i swojego chrześniaka Normiego przed oszalałym Normanem Osbornem przejętym przez Carnage’a.

Wątek został bardzo dobrze przedstawiony we wspomnianym Venomie i nie potrzebowaliśmy jego rozwinięcia, więc Spencer poszedł w nieco inną stronę. Całość rozgrywa się bowiem podczas rzeczonej walki jednak to nie padające ciosy są tutaj kluczowe. Podczas pojedynku analizujemy wraz z Peterem wszystkie krzywdy, jakie wyrządził mu Osborn. I przede wszystkim wspominamy wszystkich ludzi, których Parker przez niego stracił. Gwen Stacy, Flash Thompson, krzywdy jakich doznawał Harry… Bardzo dobry pomysł i ciekawa przypominajka dla osób zaczynających zabawę z komiksami od Marvel Fresh.

Czerwony Goblin: Czerwona śmierć

Album Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna uzupełnia one-shot Red Goblin: Red Death. Jego akcja rozgrywa się podczas wydarzeń komiksu Amazing Spider-Man. Globalna Sieć Tom 10: Odejść z hukiem będącego finałem runu Dana Slotta. Bezpośrednio po nim serię przejął Nick Spencer, którego albumy czytacie w Marvel Fresh. Dla przypomnienia – Peter wstrzyknął Normanowi Osbornowi antidotum, które rozprawiło się z serum Zielonego Goblina. Osborn szukał jednak sposobu, by przywrócić swoje alter ego i ostatecznie połączył się z symbiontem Carnage’a stając się Czerwonym Goblinem.

One-shot to nic innego jak zbiór krótkich 3-4 stronicowych historyjek osadzonych w różnych etapach po połączeniu się Osborna z symbiontem. I na dobrą oprócz jednej z nich, nie ma tutaj nic ciekawego. Ot filler zapełniający album przed kolejnym rozdziałem, który rozpoczyna się wraz z zeszytem #32.

Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna – podsumowanie

Dziwny, niewiele wnoszący album. Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna oprócz pomysłowego, ale krótkiego tie-ina do Wydarzenia z komiksu Venom Tom 3 oferuje jedynie fillerowe zeszyty. Liczyłem na więcej.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Rozczarowanko
Rzeź absolutna

Book Title: AMAZING SPIDER-MAN TOM 6: RZEŹ ABSOLUTNA

Book Description: Szósty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Życie Spider-Mana znowu wywraca się do góry nogami! Podczas gdy Peter musi uporać się z konsekwencjami niedawnej decyzji Mary Jane, do gry powraca pewien groźny złoczyńca. Sytuacji wcale nie poprawia… rzeź absolutna. Jedynie Spider-Man stoi między przerażającym Carnage’em a młodym Dylanem Brockiem. Jakby tego było mało, wszyscy, którzy byli nosicielami symbionta Carnage’a, są oznaczeni kodeksem – łącznie z Normanem Osbornem, czyli niegdyś Czerwonym Goblinem. Czy Spider-Man ocali Normana przed Carnage’em? Ponadto: niesamowite historie z czasu szalonych i pełnych zamętu rządów Czerwonego Goblina.

Book Author: Nick Spencer

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 28 November 2022

Illustrator: Pete Woods, Ryan Ottley, Ray-Anthony Height, Franscesco Manna, Marc Deering

ISBN: 9788328154285

Number Of Pages: 122

Podsumowawnie

Dziwny, niewiele wnoszący album. Amazing Spider-Man Tom 6: Rzeź absolutna oprócz pomysłowego, ale krótkiego tie-ina do Wydarzenia z komiksu Venom Tom 3 oferuje jedynie fillerowe zeszyty. Liczyłem na więcej.

Overall
60%
60%
  • FABUŁA - 50%
    50%
  • RYSUNKI - 70%
    70%
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 60%
    60%
Poprzedni artykułVENOM. TOM 3 | Donny Cates | Recenzja komiksu Marvel Fresh
Następny artykułAmazon Prime Video zamawia serial GOD OF WAR
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.