Powrót do korzeni

Po nowym spojrzeniu na Avengers czas oddać Spider-Mana w nowe ręce. Dan Slott zakończył swój kilkuletni run i przekazał Ścianołaza pod opiekę Nicka Spencera (Tajne Imperium). Jak poradził sobie nowy scenarzysta? Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni.

Nowe rozdanie

Wraz z Marvel Fresh przyszedł reset numeracji. Album Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni zawiera zeszyty #1-5 serii The Amazing Spider-Manm które następnie zebrano w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol.1 Back to Basics. Za scenariusz odpowiada Nick Spencer, a rysunki stworzył Ryan Ottley.

Szczęście Parkera (2)

Spider-Man Nicka Spencera
1. ASM Tom 1: Powrót do korzeni
2. ASM Tom 2: Przyjaciele i wrogowie
3. ASM Tom 3: Życiowe osiągnięcie
4. ASM vol. 4: Ścigany
5. ASM vol. 5: Behind the Scenes
6. ASM vol. 6: Absolute Carnage
7. ASM vol. 7: 2099
8. ASM vol. 8: Threats and Manaces
9. ASM vol. 9: Sins Rising
10. ASM vol. 10: Green Goblin
11. ASMvol. 11: Last Remains
12. ASM vol. 12: Shattered Web
13. ASM vol. 13: The King’s Ransom
14. ASM vol. 14: Chameleon Conspiracy
15. ASM vol. 15

Dan Slott porządnie i z różnym skutkiem przemaglował Petera Parkera. Najpierw umierający Dock Ock zdołal przejąć ciało Petera i stał się Superior Spider-Manem. Gdy Pete odzyskał kontrolę przywitała go zupełnie nowa rzeczywistość. Dzięki Ockowi miał na koncie doktorat i przynoszącą miliardy firmę technologiczną. Potem wszystko trafił szlag, a Parker wrócił do Daily Bugle na stanowisko redaktora działu technologicznego. I znów dopadło go jego „szczęście”, bowiem właśnie został oskarżony o plagiat pracy doktorskiej…

Zdruzgotany Peter po raz kolejny nie będąc bezpośrednio odpowiedzialnym zawiódł swoich najbliższych, a do tego stracił pracę. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że znów jest razem z MJ i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. A tymczasem Curt Connors znany jaki Lizard opracowuje urządzenie, które pozwoliłoby mu oddzielić się od jaszczurzego alter ego. A jak to ze szczęściem Parkera bywa, mimowolnym ochotnikiem maszyny staje się Spider-Man…

Powrót do korzeni

Nick Spencer serwuje nam kolejny restart przygód ścianołaza. Ze wszystkimi tego plusami i minusami. Na plus należy zaliczyć przede wszystkim, nazwijmy to, uziemienie Spider-Mana. Koniec z kierowaniem wielką korporacją, koniec z mnożącymi się, bardzo wpływowymi sojusznikami prezesa Parkera i koniec z lataniem dookoła świata. Eksperyment Dana Slotta zatytułowany Worldwide nie udał się, z czego zresztą sam Slott zdał sobie sprawę w trakcie runu. Poprzednik kończąc swoją przygodę z serią zostawił Spencerowi czystą kartę, a ten całkiem dobrze to wykorzystał.

Sam wątek przewodni komiksu Powrót do korzeni nie jest nadzwyczajny. Ot kolejna zwariowana przygoda pechowego Parkera. Niemniej czyta się to dobrze i przyjemnie. Cieszy mnie niezmiernie, że Peter i MJ wrócili do siebie, a ruda jest tym razem o wiele bardziej wyrozumiała. Na minus to o czym wspominałem wyżej. Szybko zdajemy sobie sprawę, że wydarzenia z ostatnich lat nie mają tutaj jakiegokolwiek znaczenia i jest to klasyczny restart. Trzeba się z tym liczyć.

Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni

Komiks Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni to niektórych idealny moment na rozpoczęcie przygody ze Spider-Manem. Jednakże dla starych wyjadaczy oznacza przyzwyczajanie się do kolejnego restartu i rozstawiania nowych pionków na szachownicy Spencera. Sam jestem gdzieś pośrodku, aczkolwiek cieszy mnie niezmiernie odcięcie się od nieudanych eksperymentów Slotta z ostatniej serii. Mocne sześć i pół!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni

27,99 zł
6.7

FABUŁA

6.0/10

RYSUNKI

6.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

8.0/10
Poprzedni artykułGĘSTSZA OD KRWI | Zoe Bentley #3 | Mike Omer
Następny artykułGAMBIT ZABÓJCY | Killer Intent #1 | Tony Kent
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.