Powrót do korzeni

Po nowym spojrzeniu na Avengers czas oddać Spider-Mana w nowe ręce. Dan Slott zakończył swój kilkuletni run i przekazał Ścianołaza pod opiekę Nicka Spencera (Tajne Imperium). Jak poradził sobie nowy scenarzysta? Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni.

Nowe rozdanie

Wraz z Marvel Fresh przyszedł reset numeracji. Album Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni zawiera zeszyty #1-5 serii The Amazing Spider-Manm które następnie zebrano w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol.1 Back to Basics. Za scenariusz odpowiada Nick Spencer, a rysunki stworzył Ryan Ottley.

Szczęście Parkera (2)

Spider-Man Nicka Spencera
1. ASM Tom 1: Powrót do korzeni
2. ASM Tom 2: Przyjaciele i wrogowie
3. ASM Tom 3: Życiowe osiągnięcie
4. ASM Tom 4: Ścigany
5. ASM Tom 5: Za kulisami
6. ASM Tom 6: Rzeź absolutna
7. ASM Tom 7: 2099
8. ASM Tom. 8: Dranie i Łajdacy
9. ASM vol. 9: Dawne grzechy 
10. ASM Tom 10: Zielony Goblin powraca
11. ASMvol. 11: Szczątki (maj 2024)
12. ASM vol. 12: Shattered Web
13. ASM vol. 13: The King’s Ransom
14. ASM vol. 14: Chameleon Conspiracy
15. ASM vol. 15: What Cost Victory?
16. ASM vol. 15.5: Sinister War

Dan Slott porządnie i z różnym skutkiem przemaglował Petera Parkera. Najpierw umierający Dock Ock zdołal przejąć ciało Petera i stał się Superior Spider-Manem. Gdy Pete odzyskał kontrolę przywitała go zupełnie nowa rzeczywistość. Dzięki Ockowi miał na koncie doktorat i przynoszącą miliardy firmę technologiczną. Potem wszystko trafił szlag, a Parker wrócił do Daily Bugle na stanowisko redaktora działu technologicznego. I znów dopadło go jego „szczęście”, bowiem właśnie został oskarżony o plagiat pracy doktorskiej…

Zdruzgotany Peter po raz kolejny nie będąc bezpośrednio odpowiedzialnym zawiódł swoich najbliższych, a do tego stracił pracę. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że znów jest razem z MJ i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. A tymczasem Curt Connors znany jaki Lizard opracowuje urządzenie, które pozwoliłoby mu oddzielić się od jaszczurzego alter ego. A jak to ze szczęściem Parkera bywa, mimowolnym ochotnikiem maszyny staje się Spider-Man…

Powrót do korzeni

Nick Spencer serwuje nam kolejny restart przygód ścianołaza. Ze wszystkimi tego plusami i minusami. Na plus należy zaliczyć przede wszystkim, nazwijmy to, uziemienie Spider-Mana. Koniec z kierowaniem wielką korporacją, koniec z mnożącymi się, bardzo wpływowymi sojusznikami prezesa Parkera i koniec z lataniem dookoła świata. Eksperyment Dana Slotta zatytułowany Worldwide nie udał się, z czego zresztą sam Slott zdał sobie sprawę w trakcie runu. Poprzednik kończąc swoją przygodę z serią zostawił Spencerowi czystą kartę, a ten całkiem dobrze to wykorzystał.

Sam wątek przewodni komiksu Powrót do korzeni nie jest nadzwyczajny. Ot kolejna zwariowana przygoda pechowego Parkera. Niemniej czyta się to dobrze i przyjemnie. Cieszy mnie niezmiernie, że Peter i MJ wrócili do siebie, a ruda jest tym razem o wiele bardziej wyrozumiała. Na minus to o czym wspominałem wyżej. Szybko zdajemy sobie sprawę, że wydarzenia z ostatnich lat nie mają tutaj jakiegokolwiek znaczenia i jest to klasyczny restart. Trzeba się z tym liczyć.

Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni

Komiks Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni to niektórych idealny moment na rozpoczęcie przygody ze Spider-Manem. Jednakże dla starych wyjadaczy oznacza przyzwyczajanie się do kolejnego restartu i rozstawiania nowych pionków na szachownicy Spencera. Sam jestem gdzieś pośrodku, aczkolwiek cieszy mnie niezmiernie odcięcie się od nieudanych eksperymentów Slotta z ostatniej serii. Mocne sześć i pół!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Nowy początek
Powrót do korzeni

Book Title: AMAZING SPIDER-MAN TOM 1: POWRÓT DO KORZENI

Book Description: Pierwszy tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! Peter Parker znów ma okazję doświadczyć swojego „szczęścia”. Zostaje oskarżony o splagiatowanie pracy naukowej i zwolniony z redakcji „Daily Bugle”, a w dodatku jego nowym współlokatorem okazuje się znany złodziej Bumerang. Tymczasem Curt Connors pracuje nad urządzeniem zatrzymującym niespodziewane przemiany w Lizarda. „Szczęśliwym” trafem zadziałało ono na Spider-Mana, który oddzielił się od Parkera. Co z tego wyniknie? Czy Peter Parker wreszcie poczuje się wolny i będzie mógł zadbać o swoją relację z Mary Jane? Czy jednak oznacza to tylko nowe kłopoty?

Book Author: Nick Spencer

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 16 June 2021

Illustrator: Ryan Ottley

ISBN: 9788328152151

Number Of Pages: 152

  • FABUŁA - 6.5/10
    6.5/10
  • RYSUNKI - 6.5/10
    6.5/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 6.5/10
    6.5/10

Podsumowanie

Komiks Amazing Spider-Man Tom 1: Powrót do korzeni to niektórych idealny moment na rozpoczęcie przygody ze Spider-Manem. Jednakże dla starych wyjadaczy oznacza przyzwyczajanie się do kolejnego restartu i rozstawiania nowych pionków na szachownicy Spencera. Sam jestem gdzieś pośrodku, aczkolwiek cieszy mnie niezmiernie odcięcie się od nieudanych eksperymentów Slotta z ostatniej serii. Mocne sześć i pół!

Overall
6.5/10
6.5/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.