Tydzień w świecie filmów i seriali #22

1W 2020 roku żadnego filmu Marvela

Tydzień w świecie filmów i seriali #22

Taka sytuacja nie miała miejsca od 2009 roku. Okazuje się, że Disney zdecydował się przesunąć premiery tegorocznych filmów na 2021. Oznacza to, że po raz pierwszy praktycznie od początku Kinowego Uniwersum Marvela w danym roku nie zobaczymy ani jednego filmu z MCU. Poniżej szczegóły:

Czarna Wdowa/Black Widow – 7 maja 2021 (moje urodziny!)

Przedwieczni/Eternals – 5 listopada 2021

Śmierć na Nilu/Death on the Nile – 18 grudnia 2020

West Side Story – 10 grudnia 2021

Źródło

2VANDAVISION – zwiastun serialu Disney+

Disney+ zaprezentował zwiastun nadciągającego serialu VandaVison. Będzie to pierwsza z całej serii produkcji należących do Kinowego Uniwersum Marvela.. W odróżnieniu do Agents of SHIELDDaredevil, Punisher i innych seriali na marvelowskiej licencji produkcje Disney+ będą ściśle powiązane z MCU.

Premiera „wkrótce”


3KRUDOWIE 2 – zwiastun filmu

Zwiastun kontynuacji znakomitej komedii Kurdowie. Premiera w przyszłym roku.


4THE MANDALORIAN 2 – zwiastun

Pierwszy odcinek drugiego sezonu The Mandalorian obejrzymy już 30 października. Tak jakby, ponieważ Disney+ dalej nie jest dostępny w Polsce…

Tymczasem recenzja pierwszego sezonu


5CIEMNY KRYSZTAŁ skasowany

Netflix zdecydował się anulować serial Ciemny Kryształ: Czas buntu po zaledwie jednym sezonie. Oficjalne powody rezygnacji nie są znane, ale możemy spokojnie założyć, że oglądalność nie rekompensowała kosztów jakie generuje produkcja serialu.

Źródło


6PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO – Zwiastun filmu

Premiera filmu 16 października na Netflix

W 1968 roku cały świat patrzył, jak nieugięcie bronili demokracji. Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu „Proces Siódemki z Chicago” już teraz. #TrialoftheChicago7

Scenariusz i reżyseria: nagrodzony Oscarem Aaron Sorkin.

Streszczenie: Jest rok 1968. W zamyśle pokojowy protest zorganizowany podczas krajowej konwencji amerykańskiej Partii Demokratycznej zamienia się w brutalne starcie z siłami policji i Gwardii Narodowej. Organizatorzy demonstracji, w tym między innymi Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, zostają oskarżeni o zawiązanie spisku w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, zapisał się na zawsze w historii sądownictwa.


7WYPRAWA NA KSIĘŻYC – zwiastun #2

Film pojawi się na Netfliksie 23 października

Zdeterminowana i bystra dziewczynka z pasją do nauki buduje rakietę, aby polecieć na Księżyc i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę. Tam bierze udział w nieoczekiwanej wyprawie i odkrywa niesamowitą krainę zamieszkaną przez fantastyczne stworzenia. Reżyserem filmu jest nagrodzony Oscarem filmowiec i animator Glen Keane, a jego producentami są Gennie Rim i Peilin Chou. W angielskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyli Cathy Ang, Phillipa Soo, Robert G. Chiu, Ken Jeong, John Cho, Ruthie Ann Miles, Margaret Cho, Kimiko Glenn, Artt Butler, Irene Tsu, Clem Cheung, Conrad Ricamora i Sandra Oh.


8BARBARZYŃCY – zwiastun

Premiera serialu 23 października

Losy trzech osób krzyżują się podczas bitwy w Lesie Teutoburskim w 9 roku n.e., kiedy to germańskie plemiona stawiają opór ekspansji Cesarstwa Rzymskiego. „Barbarzyńcy” już 23 października — tylko na Netflix.


9NAWIEDZONY DWÓR W BLY – zwiastun

Pełny zwiastun drugiego sezonu antologii horroru. Nawiedzony dwór w Bly na Netflix już 9 października.

Nawiedzony dom na wzgórzu – recenzja


10David Attenborough: Życie na naszej planecie – zwiastun filmu

W niepowtarzalnym filmie dokumentalnym pt. „David Attenborough: Życie na naszej planecie” znany i ceniony przyrodnik wspomina przełomowe wydarzenia ze swojego życia oraz katastroficzne zmiany, których był świadkiem. Film, którego premiera odbędzie się już 4 października 2020 r. na Netflix, analizuje największe wyzwania zagrażające życiu na naszej planecie i podsumowuje globalne straty, jakie poniosła przyroda za życia jednego człowieka. Daje też jednak nadzieję przyszłym pokoleniom, bowiem sir Attenborough przedstawia rozwiązania, dzięki którym możemy ocalić naszą planetę przed katastrofą.


11OD NOWA – Zwiastun serialu z Nicole Kidman i Hugh Grantem

Premiera serialu w październiku na HBO.


12JUSTICE LEAGUE: SNYDER’S CUT pochłonie dodatkowe 70 milionów dolarów

HBO MAX zwiększyło budżet Justice League: Synder’s Cut do 70 milionów dolarów. Według pierwszych informacji Snyder miał bazować na nakręconym wcześniej materiale, ale okazuje się, że Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill i Ray Fisher wrócą na dokrętki w październiku.

Justice League: Snyder’s Cut pojawi się w przyszłym roku w postaci 4-odcinkowego serialu dla HBO Max.

Źródło


13Spinoff THE BOYS w produkcji!

The Boys

Po wielkim sukcesie pierwszego sezonu The Boys oraz gigantycznej oglądalności pierwszych odcinków serii drugiej Amazon zamówić spinoff swojego największego hitu.

Niezatytułowany jeszcze serial będzie opowiadał o koledżu dla tzw. supków prowadzonego przez Vought, gdzie metaludzie walczyć będą o najlepsze wyniki i tym samym najlepsze kontrakty u reklamodawców. Serial oczywiście otrzyma kategorię R (tylko dla dorosłych) i połączy w sobie pomysły gatunku teen school drama z Igrzyskami Śmierci.

THE BOYS |Sezon 1 |Recenzja serialu

Żródło

 Poprzednie tygodnie

#1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10 #11 #12 #13 #14 #15 #16 #17 #18 #19 #20 #21 #22 #23 #24

Poprzedni artykułEKSTRADYCJA | Chyłka #11 | Remigiusz Mróz
Następny artykułSTARUSZEK LOGAN TOM 6: ŻYCIA MINIONE | Jeff Lemire
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię