Ekstradycja

Listy bestsellerów podbija właśnie dwunasta odsłona Chyłki, tymczasem ja kończę nadrabiać zaległości. Zanim przeczytacie wrażenia z najnowszej książki skompletuję wszystkie poprzednie. Recenzja książki Ekstradycja.

Ekstradycja

Seria Chyłka

1. Kasacja
2. Zaginięcie
3. Rewizja
4. Immunitet
5. Inwigilacja
6. Oskarżenie
7. Testament
8. Kontratyp
9. Umorzenie
10. Wyrok
11. Ekstradycja
12. Precedens

Kordian Oryński zgadza się przyjąć sprawę Witalija Demczenki, Ukraińca, który oskarżony jest o zamordowanie trzech osób w Warszawie. Witalij zaraz po zdarzeniu uległ wypadkowi, w wyniku którego zapadł w śpiączkę i stracił pamięć z tamtych wydarzeń. Sprawa wydaje się beznadziejna, ale Kordiana motywuje fakt, że żona oskarżonego przekazuje mu informację od ukrywającej się od kilku miesięcy Chyłki.

Ścigana przez policję za zamordowanie Piotra Langera i ucieczkę z policyjnego konwoju Chyłka przez cały ten czas przygotowywała się do powrotu do Polski. Po przybyciu do kraju twierdzi, że nie może być oskarżona o zamordowanie osoby, która żyje i ma się dobrze. Na poparcie swoich słów Joanna Chyłka dostarcza również znalezione przez siebie dowody…

Nie jedna, a dwie wielkie rozprawy

Po raz kolejny książka składa się z dwóch niemalże równoległych spraw. Jedną z nich jest obrona Witalija, a drugą proces o zamordowanie Langera. Jednak w odróżnieniu do kilku poprzednich tomów to właśnie batalie sądowe są tutaj najważniejszych punktem. Oba procesy obfitują w masę emocji i wiele zwrotów akcji i naprawdę nie da się przewidzieć, co za chwilę się wydarzy. Choć epilogu możemy spodziewać się od samego początku to zarówno przebieg procesu, jak i jego finał napisane są znakomicie i do samego końca trzymają w napięciu.

Nie bez znaczenia jest rola krakowskiej prokurator Dominiki Wadryś-Hansen, którą fani Remigiusza Mroza na pewno znają z serii z Wiktorem Forstem. Kobieta jest fantastyczną przeciwniczką dla Chyłki i Zordona. Kobietą, która nie ustępuje prawnikom ani intelektem, ani kąśliwym humorem. Wadryś-Hansen jest równie dobrym uzupełnieniem dwójki bohaterów jak Tesa (bohaterka Hashtaga) w Umorzeniu.

Warto!

Ekstradycja to lekki powiew świeżości w serii. Remigiusz Mróz zamknął tutaj masę wątków rozwijanych na trzecim planie od samego początku serii i zostawił czystą kartę na przyszłość. To też książka oferująca masę zwrotów akcji i równie zaskakujące zakończenie. Zdecydowanie polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.