Home MARVEL DEADPOOL TOM 3: WEASEL IDZIE DO PIEKŁA | Skottie Young | Recenzja...

DEADPOOL TOM 3: WEASEL IDZIE DO PIEKŁA | Skottie Young | Recenzja komiksu

Deadpool by Skottie Young vol. 3: Weasel goes to Hell

Weasel idzie do Piekła

To już finałowy album autorstwa Skottie Younga. Krótki, trzytomowy run nie zdążył się rozpędzić, a już się kończy. Oby z przytupem. Recenzja komiksu Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła.

W skład albumu Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła wchodzą zeszyty #13-15 serii Deadpool oraz Deadpool Annual #1. Scenariusz napisał Skottie Young, a rysunki stworzyli Scott Hepburn i Nic Klein. Całość została wydana w tomie Deadpool by Skottie Young vol.3 Weasel Goes to Hell.

Wojna Światów

Event WOJNA ŚWIATÓW
1. Wojna Światów
2. Avengers Tom 4: Wojna Światów
3. Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła
4. Tony Stark. Iron Man Tom 2
5. Uncanny X-Men: Cyclops i Wolverine
6. Venom Tom 2
7. Thor Tom 3: Kres Wojny

Dwa pierwsze zeszyty są tie-inem Wojny Światów. I w odróżnieniu do Uncanny X-Men Tom 2 nawiązanie do wydarzenia wypada o wiele lepiej. Jak zapewne pamiętacie Malekith razem ze zjednoczonymi armiami wielu światów Yggdrasila zaatakował Ziemię. Po zwycięskiej bitwie o Nowy Jork Mroczny Elf podzielił Ziemię wśród swoich przybocznych. Trollowi Ulikowi i jego bandzie w udziale przypadła Australia i to właśnie tam zostaje wysłany Deadpool. Na miejscu dołącza do drużyny miejscowych herosów: Nancy Nuke, Kapitana Outbacka i Tasmańskiego Diabła (znak towarowy zastrzeżony). Razem muszą przeciwstawić się armii trollów.

Skottie Young znakomicie rozegrał ten tie-in. Wojna Światów kompletnie nie pasuje do jego runu, więc postanowił się zabawić tym tematem. Postawił przede wszystkim na żarty, łamanie czwartej ściany i tony absurdalnych sytuacji. Nie zwracając uwagi na logikę, innych superbohaterów i pracę Jasona Aarona odpowiedzialnego za cały event (o którym zresztą wspomina). I ja to kupuję. Bawiłem się znakomicie, a zakończenie sprawiło, że śmiałem się w niebogłosy.

Weasel idzie do Piekła

Deadpool by Skottie Young

1. Deadpool Tom 1: Najemnika śmierć nie tyka
2. Deadpool Tom 2: Dobranoc
3. Deadpool Tom 3: Weasel idzie do piekła 

Finał runu Skottie Younga to tylko jeden zeszyt podsumowujący kilka otwartych wcześniej wątków. Powracają walczący o powrót do życia Weasel i Mephisto. Pierwszy chce się zemścić na Deadpoolu, a drugi chce go przyjąć na etat. Jednak, jak wiemy z przeszłości, Deadpool nie jest zbyt dobry w wykonywaniu rozkazów, więc władca Piekieł jeszcze nie wie na co się pisze… Mimo to za wiele się tutaj nie dzieje. Weasel idzie do Piekła to krótka, miejscami absurdalna historia na miarę Deadpoola. Cieszy natomiast fakt, że Skottie Young wrócił do wątku wyczyszczonej pamięci Wade’a i w pewnym sensie scalił swoją serię z runem Duggana. Reszta zeszytu to czyszczenie planszy przed oddaniem serii nowemu scenarzyście, a raczej scenarzystce, bowiem dalsze przygody Deadpoola pisała Kelly Thompson.

Deadpool Annual #1

Album Weasel idzie do Piekła uzupełnia Deadpool Annual #1. Spodziewałem się tutaj czegoś zupełnie randomowego, a zeszyt naprawdę zaskakuje. Deadpool postanawia pomóc 8-latkowi, którego dręczą powracające koszmary. W tym celu udaje się do świata Władcy Snów (z obawą o pozew od Gaimana), by przemówić mu do rozsądku. I gdy wydawało się, że mamy do czynienia z kolejną głupkowatą opowieścią Deadpool niespodziewane uderza w poważniejszy ton. Finał jest naprawdę mocny, nawet szokujący. W runie Younga czegoś takiego jeszcze nie było.

Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła – podsumowanie

Szybko poszło. Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła to już ostatni tom Deadpoola spod ręki Skottie Younga. Scenarzysta potrzebował kilku zeszytów, żeby się rozpędzić, a jak już złapał odpowiedni rytm to seria dobiegła końca. Trochę szkoda, bo naprawdę mi się podobało. A co dalej? Pewnie w przyszłym roku dostaniemy polskie wydanie krótkiego runu Kelly Thompson zatytułowane Król Deadpool (King Deadpool). A później? Póki co Marvel nie ruszył z kolejną serią i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Mam nadzieję, że jak najszybciej.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version