Oskarżenie

Nie dwie, a już trzy książki z Chyłką zanim Remigiusz Mróz zapowiedział kolejną odsłonę! Idę jak burza, ale czas zrobić sobie krótką przerwę, bo co za dużo… Tymczasem recenzja książki Oskarżenie.

Oskarżenie

Seria Chyłka

1. Kasacja
2. Zaginięcie
3. Rewizja
4. Immunitet
5. Inwigilacja
6. Oskarżenie
7. Testament
8. Kontratyp
9. Umorzenie
10. Wyrok
11. Ekstradycja
12. Precedens
13. Afekt

Po burzliwym zakończeniu sprawy Al-Jassama okaleczona Chyłka zaszyła się w domu. Odcinając się od wszystkich czeka na rozwiązanie ciąży i nie zastanawia się nad powrotem do kancelarii Żelazny & McVay. Do czasu aż otrzymuje telefon od żony osadzonego przed czterema latami seryjnego mordercy. Tadeusz Tesarewicz, niegdyś legenda PRL, został skazany za zgwałcenie i zamordowanie czterech nastolatków i nazwany przez media Tatuażystą. Sprawa była jasna, ponieważ wszystkie dowody świadczyły przeciw Tesarewiczowi. Co się zmieniło? Jeden z zamordowanych przez niego chłopców… właśnie został aresztowany za kradzież samochodu.

Polecam recenzję
LOT 202

Chyłka decyduje się wziąć sprawę, gdyż w świetle nowych rewelacji jej wynik jest praktycznie przesądzony na korzyść Tesarewicza. Pomagać ma jej Kordian Oryński, który poruszony atakiem na Chyłkę opuścił egzamin adwokacki i jego dni w kancelarii są już policzone. Na domiar złego sprawa śmierci matki Kordiana wraca ze zdwojoną siłą, a na horyzoncie pojawia się Piotr Langer.

O czym tak naprawdę jest Oskarżenie

Wbrew pozorom sprawa Tesarewicza, skazanego seryjnego mordercy dość szybko odchodzi w niepamięć. Mimo wielu zwrotów akcji to sprawa Zordona gra tutaj pierwsze skrzypce. Tym samym Oskarżenie jak żadna z dotychczasowych odsłon opiera się na poprzednich rozdziałach wspólnej historii Chyłki i Kordiana. Śmierć matki, Piotr Langer, a nawet Gorzym – wszystko to powraca spychając na dalszy plan wątek z okładkowego opisu. Na dobrą sprawę ani obrona Tesarewicza, ani nowa rola Chyłki w procesie sądowym nie wychodzą z marginesu. Z tego też powodu cała intryga okazuje się być szyta zbyt grubymi nićmi, a jej wyjaśnienie na siłę pokręcone.

Podsumowując Oskarżenie to chyba najsłabsza z dotychczasowych sześciu odsłon Chyłki. Książka przeładowana jest osobistymi historiami Chyłki i Zordona, które przyćmiewają wątek główny i zbliżają serię do telenoweli. Ja niestety oczekuję od Chyłki czegoś innego.

Poprzedni artykułTRZYNAŚCIE POWODÓW | Sezon 4. finałowy | Recenzja
Następny artykułSUPERMAN ACTION COMICS TOM 2: NADEJŚCIE LEWIATANA | Brian Michael Bendis
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię