Home KOMIKSY DEADPOOL TOM 7: DEADPOOL LECI SZEKSPIREM | Duggan I Doescher | Recenzja...

DEADPOOL TOM 7: DEADPOOL LECI SZEKSPIREM | Duggan I Doescher | Recenzja komiksu

Deadpool: World’s Greatest vol.7 – Deadpool does Shakespeare

Deadpool leci Szekspirem

To już siódmy tom przygód Deadpoola z serii Najlepszy Komiks Świata. Do tej pory poziom bardzo nierówny, ale trzeba oddać, że Duggan wraz z każdym tomem stara się nieco zmienić narrację i dostarczyć czegoś nowego. Tak jest i tym razem. Recenzja komiksu Deadpool Tom 7: Deadpool leci Szekspirem.

Wiele hałasu o Deadpoola

Album rozpoczyna krótka opowieść o Deadpoolu, który znów staje się celem Madcapa. Wade w międzyczasie próbuje pogodzić się z Shiklą, ale to nowa intryga jego śmiertelnego wroga jest głównym punktem zeszytu. Jest dość zabawnie, a końcówka zapowiada coś ważnego w przyszłości.

Sekretne Imperium i Deadpool

Seria Deadpool. Najlepszy komiks świata

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola (2021)

Drugi zeszyt tego albumu nieco wyprzeda fakty i chronologię wydawanych w Polsce komiksów. Mianowicie drugi zeszyt jest tie-inem do Tajnego Imperium, o którym przeczytamy wkrótce. By ograniczyć spoilery powiem tylko, że rzecz dotyczy Kapitana Ameryki, który za sprawą pewnych wydarzeń przebudził się jako głęboko zakonspirowany agent… Hydry. Ale do tego wrócimy niebawem.

Historię tę poznajemy z perspektywy Phila Coulsona. Człowiek, którego doświadczenie w kontaktach z superbohaterami przebija jedynie Nick Fury, niejedno już widział. Coulson podejrzewa, że z Rogersem, aktualnym szefem SHIELD, jest coś nie tak, a obecność w jego towarzystwie Deadpoola tylko te obawy potwierdza. Szczerze zaskoczył mnie wysoki poziom tej krótkiej historii. Jest napięcie, są zwroty akcji i ciekawe zakończenie.

Deadpool leci Szekspirem

Druga część komiksu to tyłowe Deadpool leci Szekspirem. Wade, nie wiadomo z jakiego powodu, budzi się w… średniowiecznym świecie Szekspira. Przenikają się tutaj różne utwory i bohaterowie jego wielkich dramatów. A Deadpool? Deapool szuka wyjścia i kilka dodatkowych trupów nie zrobi mu różnicy.

Całość podzielona jest na pięć umownych aktów, w których Deadpool tworzy sobie nowych wrogów, ale też nawiązuje nowe sojusze. Na domiar złego będąc w sztuce Szekspirowskiej Deadpool zaczął mówić charakterystycznym dla poety językiem. I nie może przestać, chociaż jest świadomy swojej składni i doboru słów. Nie jest to może historia, którą musicie poznać, ale ma momenty, które wywołają szczery uśmiech. A o to przecież tutaj chodzi.

Podsumowując Deadpool Tom 7: Deadpool leci Szekspirem to średniak. Przewrotnie to zeszyty uzupełniające album są lepsze niż tytułowa opowieść. Jest zabawnie, jest pomysłowo, miejscami oryginalnie, ale w ogólnym rozrachunku seria dostarczyła już kilku lepszych albumów.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version