Wojna Asgardu z Shi'ar

Jane Foster na dobre przejęła asgardzkie obowiązki Thora. Dba o porządek w Dziesięciu Światach, prywatnie należy do asgardzkiego Senatu, a w wolnych chwilach wspiera Avengers. Jason Aaron zaprasza do zapoznania się z kolejną jej solową przygodą. Recenzja komiksu Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar.

Wojna domowa Dziesięciu Światów

Thor w Marvel Now 2.0
1. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
2. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
2.1 Niegodny Thor
3. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
4. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
5. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor

Malekith sprowadził chaos na Dziesięć Światów. Poszczególne królestwa stanęły w ogniu, a ich mieszkańcy rozpaczliwie poszukują pomocy. Thor zwołuje Ligę Światów, a na jej wezwanie odpowiadają między innymi Lady Sif, czy Angela (Grzech Pierworodny, Strażnicy Galaktyki). Liga Światów musi zrobić wszystko, by uratować Królową Świetlistych Elfów i pokrzyżować plany Malekitha. Tymczasem Asgard zostaje zaatakowany przez Shi’ar. Prowadzeni przez Gladiatora najeźdźcy chcą bez względu na koszty pojmać Thor, ponieważ takie życzenie wyrazili… ich bogowie.

Najpierw Malekith

Album składa się zeszytów #13-19 serii Mighty Thor Jasona Aarona. I choć patrząc na detale mamy do czynienia z ciągłością fabularną to wątek tytułowy rozgrywa się dopiero po starciu z Malekithem. Wypada ono bardzo dobrze, pełno tutaj nieskrępowanej niczym akcji, a także humoru (Roz Solomon dogryzająca Angeli na temat jej skąpych strojów to prawdziwe złoto). Ponadto mamy trochę polityki, gdyż brat Odyna nie chce w swoim senacie widzieć reprezentantki Midgardu (Ziemi) i szuka sposobu na pozbycie się Jane Foster, nie wiedząc o je drugiej tożsamości, oczywiście. Aaron spisał się tutaj znakomicie.

Wojna Asgardu z Shi’ar

Drugi wątek prowadzi nas do tytułowego wydarzenia. Wydarzenia, które jest czymś innym niż moglibyśmy przypuszczać. Tajemnicze byty czczone przez Shi’ar zażyczyły sobie sprowadzenia Thor, ponieważ chcą udowodnić, że są lepszymi bogami. W tym celu organizują turniej bogów, który zwycięży ten, kto zbierze więcej modlitw i wyznawców…

Brzmi to absurdalnie i bardziej pasuje do Deadpoola, ale tak właśnie wygląda Wojna Asgardu z Shi’ar. Obserwujemy, więc zmagania polegające np. na sprowadzeniu kataklizmu na bezbronnych mieszkańców wskazanej planety i zdobywanie tym samym punktów za modlitwy przerażonych ofiar. Oczywiście bogowie Shi’ar uważają, że tylko terrorem i brutalnością zmuszą wszystkich to posłuszeństwa i budowania świątyń, a Thor stara się by nie dopuścić do kolejnej rzezi. Niestety wypada to po prostu słabo.

Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar rozczarowuje. Nie liczyłem, co prawda na klimat i rozmach klasyków kosmicznego Marvela, ale kompletnie nie spodziewałem się, że Aaron sprowadzi wszystko to do absurdalnego „boskiego pojedynku”. Lekki zawód…

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułTydzień w świecie kina i seriali #11
Następny artykułSIGMA FORCE | Cykl Jamesa Rollinsa | Chronologia i recenzje
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.